Hírek
2021. Augusztus 09. 05:00, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Meleg, napsütéses idő várható a héten
Meleg, napsütéses idő várható a héten, csak helyenként lehetnek záporok. A csúcsértékek jellemzően egész héten 30 Celsius-fok körül alakulnak
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
Hétfőn általában napos idő lesz a jellemző, majd elsősorban az északkeleti megyékben képződhetnek ismét gomolyfelhők, ott néhol kialakulhat zápor, zivatar. A leghidegebb órákban 14-21 fok lesz, a csúcshőmérséklet 27 és 32 fok között várható.
Kedden is napsütéses lesz az idő, legfeljebb néhol lehet zápor, zivatar. A hőmérséklet hajnalban 13 és 19, a legmelegebb délutáni órákban 28 és 32 fok között alakul.
Szerdán a sok napsütés mellett helyenként erőteljesebb lesz a gomolyfelhő-képződés, és északkeleten, északon, illetve nyugaton, délnyugaton szórványosan, másutt néhol valószínű zápor, zivatar. Zivatar térségében átmenetileg viharos széllökések is lehetnek. A legalacsonyabb hőmérséklet 14-20, a legmagasabb hőmérséklet 28-33 fok között várható.
Csütörtökön és pénteken napos idő várható. Csütörtökön előfordulhat egy-egy zápor, pénteken nem valószínű csapadék. Csütörtökön hajnalban 12-19, pénteken 11-19 fok lesz. A maximumok mindkét nap 26 és 31 fok között alakulnak.
Szombaton is napsütéses lesz az idő, de északon és nyugaton lehet helyenként zápor, zivatar. A legalacsonyabb hőmérséklet 12-20, a legmagasabb hőmérséklet 28-33 fok között valószínű.
Vasárnap is sok napsütésre van kilátás, helyenként kialakulhat zápor, zivatar. A minimumhőmérséklet 15-22 fok között várható. A nappali maximumok 28-33 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 25. 10:23, csütörtök | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf köszönetet mondott a magyar katonáknak
Karácsonyi üzenetében mondott köszönetet szerdán a magyar katonáknak Szalay-Bobrovniczky Kristóf.
2025. December 25. 10:22, csütörtök | Belföld
Orbán karácsonyi interjúja: Brüsszel háborút, Magyarország békét akar
Ma Európában újra két tábor van: a háborús párt és a békepárt. Jelenleg a háborúpárti erők vannak fölényben. Brüsszel háborút, Magyarország békét akar - mondta a miniszterelnök a Mediaworksnek adott karácsonyi interjúban.
2025. December 24. 10:29, szerda | Belföld
Meteorológia: síkvidéken kicsi az esély a fehér karácsonyra
Síkvidéken kicsi az esély a megmaradó hóra szenteste, de a nyugati, délnyugati tájakon lehet vékony, olvadó hóréteg, míg a dunántúli hegyekben akár vastagabb hótakaró is kialakulhat.
2025. December 24. 10:28, szerda | Belföld
Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást!
A békesség, amit Jézus születése hoz Isten és ember között, békét kell hozzon ember és ember között is
