Városlista
2025. december 25, csütörtök - KARÁCSONY

Hírek

2021. Június 18. 12:13, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Megnyílik az összes határátkelő Szerbia és Magyarország között

Megnyílik az összes határátkelő Szerbia és Magyarország között

Megnyílik az összes határátkelő Szerbia és Magyarország között a jövő szerdán - közölte Pásztor István, a Vajdasági Magyar Szövetség elnöke a közösségi médiában.

A vajdasági magyar politikus tájékoztatása szerint június 23-án a koronavírus-járvány miatt lezárt szerb-magyar határátkelők mindegyike újra megnyílik, és a megszokott rend szerint működik majd.

Pásztor István egy héttel ezelőtt jelentette be, hogy a járvány ideje alatt nyitva tartó Horgos-Röszke, valamint Kelebia-Tompa átkelők mellett június 15-től a Bajmok-Bácsalmás, a Királyhalom-Ásotthalom és a Gyála-Tiszasziget átkelő is megnyílik. A jövő héttől a Horgos-Röszke közúti átkelő, valamint a Rábé-Kübekháza és a Haraszti-Bácsszentgyörgy átkelők is használhatók lesznek.

A regisztrált koronavírus-fertőzöttek száma Szerbiában péntekre 135-tel 715 442-re, Koszovóban tízzel 107 147-re, Észak-Macedóniában szintén tízzel 155 594-re, Montenegróban 19-cel 100 020-ra, Bosznia-Hercegovinában pedig 61-gyel 204 408-ra növekedett.

A járvány halálos áldozatainak száma az utóbbi 24 órában Szerbiában öttel 6985-re, Montenegróban eggyel 1610-re, Bosznia-Hercegovinában pedig hattal 9387-re emelkedett. Koszovóban és Észak-Macedóniában nem volt halálos áldozata a kórnak, így a halottak száma 2254, illetve 5472 maradt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 24. 10:29, szerda | Belföld

Meteorológia: síkvidéken kicsi az esély a fehér karácsonyra

Síkvidéken kicsi az esély a megmaradó hóra szenteste, de a nyugati, délnyugati tájakon lehet vékony, olvadó hóréteg, míg a dunántúli hegyekben akár vastagabb hótakaró is kialakulhat.

2025. December 24. 10:28, szerda | Belföld

Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást!

A békesség, amit Jézus születése hoz Isten és ember között, békét kell hozzon ember és ember között is

2025. December 24. 10:24, szerda | Belföld

Steinbach József: el kell csendesedni, hogy meghalljuk Isten és a másik ember szavát

Karácsony az Istenre figyelés ideje, de el kell tudni csendesedni ahhoz, hogy meghalljuk Isten és a másik ember szavát

2025. December 24. 10:22, szerda | Belföld

Új babaáruházlánccal erősít a Mészáros Csoport