Hírek
2022. Február 08. 08:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Meglepően száraz volt az idei január
Az ötödik legszárazabb volt az idei január az 1901 óta vezetett mérések között - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfőn a Facebook-oldalán.
Kifejtették: a jelenlegi előzetes adatok szerint a januári középhőmérséklet országos átlaga 0,53 Celsius-fok volt. Ez 1,1 fokkal magasabb az 1991-2020-as átlagnál, de nem kimagasló, így 1901 óta csak a 28. legenyhébbnek tekinthető a hónap.
A csapadék országos átlaga az eddigi - szintén előzetes - adatok szerint 9,0 milliméter, amivel jelenleg az idei január az 5. legszárazabb 1901 óta. Azt írták: a kis mennyiségű csapadék elsődleges oka, hogy a hónap szinte egészében északnyugatias, nyugatias áramlás alakította az ország időjárását. Ha érkeztek is időjárási frontok Magyarország fölé, akkor azokat nem kísérte érdemi mennyiségű csapadék. Elsősorban a Dél-Dunántúl - Északi-középhegység tengely mentén hullott minimális mennyiségű csapadék, de a nyugat-dunántúli és a tiszántúli 10-25 milliméternyi sem számít soknak.
A meteorológiai szolgálat által vezetett sorban az 1964-es január szerepel az első helyen. Akkor az országos csapadékátlag mindössze 2,2 milliméternyi volt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 30. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban
Alapvetően működik a vasúti közlekedés, és a buszközlekedés az országban, ugyanakkor zavarok, problémák ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett, ilyen melegrekordok mellett sajnos vannak
2026. Június 30. 12:00, kedd | Belföld
Hankó Balázs: én és munkatársaim jóhiszeműen jártunk el a kulturális támogatások ügyében
Hankó Balázs fideszes képviselő, volt kulturális és innovációs miniszter szerint ő és munkatársai jóhiszeműen jártak el a kulturális támogatások ügyében. A politikus ezt hétfőn közölte az MTI-vel.
2026. Június 30. 11:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban
2026. Június 30. 09:00, kedd | Belföld
Aranykonvoj - Fidesz: a Hajdu János elleni eljárás a tiszás politikai leszámolás része
A Fidesz a Terrorelhárítási Központ (TEK) korábbi elnöke, Hajdu János elleni eljárást \"a tiszás politikai leszámolás részének\" tartja.
