Hírek
2014. Október 14. 14:26, kedd |
Belföld
Forrás: Könyvkultúra Magazin/Rácz András
Megkezdődött az Országos Könyvtári Napok rendezvénysorozata
Valamikor régen a könyvtár egyfajta szellemi logisztikai bázis volt, hatalmas könyvraktár, amelynek elsődleges szerepe az volt, hogy őrizze, raktározza a felhalmozott szellemi kincseket...
... s alkalmasint rendelkezésére bocsássa annak, aki válogatni kíván a tudás – egyetemes tizedes osztályozás szerint – elraktározott kínálatából.
Néhány évtizede azonban kiderült, hogy ez a funkció lassan értelmét veszti. A könyvtárban persze most is szép számmal akadnak könyvek, de küldetése ma már nem a tudás megőrzése – hiszen erre alkalmasabb eszközök is léteznek – hanem inkább a tudás továbbadása, terjesztése, népszerűsítése.
És, hogy minél hatékonyabban felelhessen meg céljának, az Informatikai és Könyvtári Szövetség két és fél évtizede szervezi, koordinálja az Országos Könyvtári Napok rendezvénysorozatát.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 12. 15:00, kedd | Belföld
Alekszej Lihacsov: a Roszatom minden Paks II-re vonatkozó kérdésre választ tud adni Budapestnek
A Roszatom minden, a Paks II projektet illető kérdésre választ tud adni az új magyar vezetésnek - jelentette Alekszej Lihacsov, az orosz állami atomenergetikai vállalatvezetője újságíróknak hétfőn Moszkvában.
2026. Május 12. 14:00, kedd | Belföld
Kapitány István: Magyarország nem válik le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés
Magyarország nem válik le az orosz energiáról, hanem diverzifikálja a beszerzési forrásait, és megmarad a rezsicsökkentés a lakosságnak -
2026. Május 12. 10:00, kedd | Belföld
Azbesztszennyezés - Megkezdődött az azbeszttel szennyeződött utcák bitumenes zárása Szombathely oladi városrészében
Megkezdődött Szombathelyen, az Oladi-platón az azbeszttel szennyezett utcák bitumenes zárása, egyelőre a Síp utca, a Gyömbér utca és a Sáfrány utca közötti szakaszon - közölte a város polgármestere a Facebook-oldalán hétfőn.
