Városlista
2025. december 25, csütörtök - KARÁCSONY

Hírek

2011. December 24. 13:34, szombat | Belföld
Forrás: mno.hu/MTI - Fotó: Reuters

Megérkezett a Szojuz

Megérkezett a Szojuz

Megérkezett a Nemzetközi Űrállomásra (ISS) pénteken a Szojuz orosz űrhajó fedélzetén egy orosz, egy amerikai és egy holland űrhajóssal – közölte az orosz űrrepülési ellenőrző központ (CUP).

Az űrhajó, amely fedélzetén Oleg Kononyenko orosz parancsnokkal, Don Pettit amerikai és André Kuipers holland űrhajóssal szerdán indult a kazahsztáni Bajkonurból, automatikus üzemmódban kapcsolódott az ISS-hez.

A három űrhajós fél évig tartózkodik majd az űrállomáson az orosz Anton Sklaperov és Anatolij Ivanisin, valamint az amerikai Dan Burbank társaságában, akik november 14-én indultak a világűrbe.

Oroszország jelenleg az egyetlen ország, amely az amerikai űrsiklóprogram leállítása után űrhajósokat képes az ISS-re juttatni. Augusztusban egy Progressz teherűrhajó balesete után felfüggesztették a Szojuz űrhajók indítását.

Címkék: bajkonur, ISS, Progressz, Szojuz

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 25. 10:23, csütörtök | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf köszönetet mondott a magyar katonáknak

Karácsonyi üzenetében mondott köszönetet szerdán a magyar katonáknak Szalay-Bobrovniczky Kristóf.

2025. December 25. 10:22, csütörtök | Belföld

Orbán karácsonyi interjúja: Brüsszel háborút, Magyarország békét akar

Ma Európában újra két tábor van: a háborús párt és a békepárt. Jelenleg a háborúpárti erők vannak fölényben. Brüsszel háborút, Magyarország békét akar - mondta a miniszterelnök a Mediaworksnek adott karácsonyi interjúban.

2025. December 24. 10:29, szerda | Belföld

Meteorológia: síkvidéken kicsi az esély a fehér karácsonyra

Síkvidéken kicsi az esély a megmaradó hóra szenteste, de a nyugati, délnyugati tájakon lehet vékony, olvadó hóréteg, míg a dunántúli hegyekben akár vastagabb hótakaró is kialakulhat.

2025. December 24. 10:28, szerda | Belföld

Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást!

A békesség, amit Jézus születése hoz Isten és ember között, békét kell hozzon ember és ember között is