Hírek
2017. Június 11. 05:00, vasárnap |
Életmód
Forrás: mti
Még a darált húsban is lehet glutén
A legkülönbözőbb élelmiszerekben, még a darált húsban is lehet glutén, ezért az erre érzékenyeknek nagyon oda kell figyelniük a táplálkozásukra - mondta Ignits Dóra dietetikus szombaton az M1 aktuális csatornán.
A dietetikus elmondta, a gluténérzékenyeknek egy életen át tartó, nagyon szigorú diétát kell követniük.
Ha nem teszik, az nagyon súlyos következményekkel járhat: bár a tünetek nem jelentkeznek azonnal, a glutén folyamatosan rombolja a szervezetüket - mondta, hozzátéve: nem egészséges ugyanakkor diétát tartani, ha az ember nem érzékeny a gluténra.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 25. 10:27, csütörtök | Életmód
Agrometeorológia: nagy szükség lenne a földeken a hóra és a hidegre
A földeken nagy szükség lenne a hóra és a hidegre, de a december őszi, borongós, enyhe időt hozott és még fagy is csak mutatóban volt - írta a HungaroMet Zrt. szerdai agrometeorológiai elemzésében.
2025. December 25. 10:24, csütörtök | Életmód
Influenza - 46 ezren fordultak orvoshoz a múlt héten tünetekkel
2025. December 24. 10:29, szerda | Életmód
XIV. Leó pápa legalább egynapos tűzszünetet sürgetett az ukrajnai harctéren
Ismételt felhívást intézek az összes jó szándékú emberhez: legalább a Megváltó születése napján tartsanak egy nap békét, a béke napja legyen az egész világon
2025. December 24. 10:20, szerda | Életmód
Így ünnepelnek a Fővárosi Állat- és Növénykert lakói
Az állatoknak is jár az ünneplés.
