Városlista
2025. november 9, vasárnap - Tivadar

Hírek

2011. December 16. 14:20, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Már csecsemőkorban eldől, hogyan fogunk felnőttként szeretni

Már csecsemőkorban eldől, hogyan fogunk felnőttként szeretni

A pszichológusok szerint már jóval korábban eldől, hogy felnőttként hogyan fogunk szeretni, és hogy képesek leszünk-e megoldani konfliktusainkat szeretteinkkel vagy éppen bízni bennük.

A friss adatok szerint ugyanis mindez attól függ, hogy az első 12-18 hónapban milyen a kapcsolata a babának az édesanyjával.

A tapasztalatok szerint az élet első 12-18 hónapja meghatározó abból a szempontból, hogy 20 évvel később hogyan alakulnak majd a szerelmi kapcsolataink. Ilyenkor ugyanis kódolva olyan tapasztalatokat szerzünk, amelyek egész életünket végigkísérik - mondta Jeffrey A. Simpson, a tanulmány szerzője.

Ezeken a csecsemőkori beidegződéseken pedig nagyon nehéz változtatni - egyes speciális módszerek és terápiák ugyan hozhatnak némi javulást zátonyra futott kapcsolatainkban, a korai negatív tapasztalatok azonban folyamatosan képesek megerősíteni önmagukat, ami miatt például képtelenek lehetünk megbízni egy másik emberben - írja a Current Directions in Psychological Science.

A pszichológusok jelenleg azon dolgoznak, hogy olyan terápiás módszereket dolgozzanak ki, amelyekkel sikeresen átírhatóak a negatív tapasztalatok. Ezeknek köszönhetően reményeik szerint kitörölhetőek vagy átalakíthatóak lesznek azok a negatív beidegződések, amelyek életük első évében érte a betegeket, és így jelentősen javulhat életminőségük is.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 08. 08:38, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a rezsicsökkentést sikerült megvédeni, Magyarország teljes szankciómentességet kap

A rezsicsökkentést sikerült megvédeni, a Török Áramlat és a Barátság vezeték esetében Magyarország teljes mentességet kap az orosz energiahordozókra kivetett amerikai szankciók alól

2025. November 08. 08:35, szombat | Belföld

Orbán Viktor: új fejezetet nyitunk a magyar-amerikai kapcsolatokban

Azért vagyunk itt, hogy új fejezetet nyissuk a magyar-amerikai kapcsolatokban - mondta Orbán Viktor miniszterelnök pénteken Washingtonban, amikor Donald Trump amerikai elnök fogadta a Fehér Házban.

2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld

Szijjártó Péter és Marco Rubio kormányközi nukleáris megállapodást írnak alá

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kormányközi nukleáris energetikai együttműködési megállapodást ír alá amerikai kollégájával, Marco Rubióval - közölte a tárcavezető pénteken Washingtonban.

2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld

Orbán Viktor: mi győzelemre játszunk