Városlista
2026. február 9, hétfő - Abigél

Hírek

2022. Július 02. 05:00, szombat | Belföld
Forrás: mti/fotó: katasztrófavédelem

Már az egész országra kiterjed a tűzgyújtási tilalom

Már az egész országra kiterjed a tűzgyújtási tilalom

Az egész országot sújtó kánikula és az extrém szárazság miatt szombattól az ország teljes területén elrendelték a tűzgyújtási tilalmat - írta honlapján a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal.

A Nébih a Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságának egyetértésével hozta meg a döntést.

Szombattól tilos tüzet gyújtani a magyarországi erdőkben, a vasút és közút menti fásításokban, de még a kijelölt tűzrakóhelyeken is. A parlag- és gazégetés szintén nem engedélyezett a fokozottan tűzveszélyes időszakban - közölték.

A Nébih azt javasolta, hogy a tilalommal nem érintett belterületen is zárt égésterű eszközöket, elektromos vagy gázgrillt használjanak, mert a nyitott égésterű szén- vagy fatüzelésnél az égő zsarátnokok több száz méterre is képesek elrepülni és meggyújtani az ott található növényzetet.

A hivatal figyelmeztetett: az ország egész területén hetek óta elhúzódó kánikula következtében minden fás, száraz növényekkel borított területen megnőtt a tűz kialakulásának kockázata. Az aszályos körülmények és az extrém száraz biomassza miatt akár már egy kisebb szél is gyors tűzterjedést eredményezhet, a felszíni tüzek pedig könnyen 15-30 méteres lángmagasságú koronatűzzé fejlődhetnek - írták.

Legutóbb csütörtöktől Pest és Veszprém megyében lépett életbe a fokozottan tűzveszélyes időszak. A tűzgyújtási tilalom érvényben volt már ekkor Bács-Kiskun, Békés, Csongrád-Csanád, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében is.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 09. 12:00, hétfő | Belföld

MNB: a bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődött a tartalékok szerepe

A bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődnek a stabilitást erősítő tényezők, így a tartalékok szintje is, amely Magyarországon történelmi csúcson, 56 milliárd euró fölött van

2026. Február 09. 10:00, hétfő | Belföld

NGM: nincs megállapodás az Alibabával Magyarország-pótdíjról - a fogyasztók megtévesztése elfogadhatatlan

Nincs és nem is volt semmilyen megállapodás a magyar állam és az Alibaba között \"Magyarország-pótdíj\" felszámításáról, a fogyasztók félrevezetésére alkalmas gyakorlat pedig elfogadhatatlan

2026. Február 08. 18:00, vasárnap | Belföld

Soltész Miklós: a magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra

A magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra; az együttműködés minden területen jelen van - mondta a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára szombaton Békéscsabán.