Városlista
2025. december 25, csütörtök - KARÁCSONY

Hírek

2012. Február 05. 14:54, vasárnap | Belföld
Forrás: mno.hu/MTI

Már a tetőt építik a Csillagdában

Már a tetőt építik a Csillagdában

Már a planetárium belső tetőszerkezetét építik a májusban megnyíló Pannon Csillagdában – tájékoztatta az MTI-t Somlai Szilárd projektvezető.

A Közép-Európában is egyedülálló komplexum a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság beruházásában készül, a munkálatok az Új Széchenyi-terv keretében, európai uniós támogatással valósulnak meg – közölte a nemzeti park igazgatósága.

Bakonybél környezetében az égbolt rendkívül ideális a csillagászati megfigyelésekre, mivel a település távol esik a nagyvárosok által okozott fényszennyezéstől – írták.

Hozzátették: az igazgatóság legújabb látogatóközpontjában a csillagos ég világával ismerkedhetnek meg a látogatók. A Pannon Csillagdában űrkutatási és csillagászattörténeti kiállítások, digitális planetárium, előadóterem és professzionális távcsövek kapnak helyet. A teleszkópok az éjszakai égbolt mellett a Nap megfigyelésére is alkalmasak lesznek.

A digitális planetárium építési munkáit az az amerikai Spitz vállalat végzi, melynek planetáriumai olyan városokban működnek, mint San Francisco, Los Angeles, New York – ismertette Somlai Szilárd. Elmondta azt is: a csillagda építési munkái a napokban befejeződnek, januárban megkezdődik a műszerek installálása.

A bakonybéli Pannon Csillagda várhatóan májustól fogadja a látogatókat.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 25. 10:23, csütörtök | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf köszönetet mondott a magyar katonáknak

Karácsonyi üzenetében mondott köszönetet szerdán a magyar katonáknak Szalay-Bobrovniczky Kristóf.

2025. December 25. 10:22, csütörtök | Belföld

Orbán karácsonyi interjúja: Brüsszel háborút, Magyarország békét akar

Ma Európában újra két tábor van: a háborús párt és a békepárt. Jelenleg a háborúpárti erők vannak fölényben. Brüsszel háborút, Magyarország békét akar - mondta a miniszterelnök a Mediaworksnek adott karácsonyi interjúban.

2025. December 24. 10:29, szerda | Belföld

Meteorológia: síkvidéken kicsi az esély a fehér karácsonyra

Síkvidéken kicsi az esély a megmaradó hóra szenteste, de a nyugati, délnyugati tájakon lehet vékony, olvadó hóréteg, míg a dunántúli hegyekben akár vastagabb hótakaró is kialakulhat.

2025. December 24. 10:28, szerda | Belföld

Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást!

A békesség, amit Jézus születése hoz Isten és ember között, békét kell hozzon ember és ember között is