Városlista
2026. március 27, péntek - Hajnalka, Lídia, Auguszta

Hírek

2018. Január 08. 19:14, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Magyarország kész növelni a hozzájárulását az EU költségvetéséhez

Magyarország kész növelni a hozzájárulását az EU költségvetéséhez

Magyarország kész a bruttó nemzeti jövedelem (GNI) 1,2 százalékára emelni a hozzájárulását az Európai Unió büdzséjéhez a következő hétéves költségvetési ciklusban,

mivel az Egyesült Királyság tervezett kilépésével és az új kihívásokkal több feladat jut kevesebb befizetőre - jelentette ki Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter hétfőn egy brüsszeli konferencián.

Felszólalásában a tárcavezető mindenekelőtt rámutatott, hogy az EU-nak úgy kell megoldani az előtte álló súlyos kihívásokat, hogy közben távozik a közösség egyik legfontosabb országa, ehhez pedig a tagállami befizetések növelésére van szükség.

"Meggyőződésünk szerint kevesebb pénzből nem lehet több Európát létrehozni" - fogalmazott.

Lázár arról is beszélt, hogy "offenzív, bátor, kezdeményező" költségvetési javaslatot vár az Európai Bizottságtól a 2020 és 2027 közötti ciklusra, mert a mostani büdzsé "defenzív" volt, amely egy válságra reagált.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 27. 11:00, péntek | Belföld

Változékony idő várható az utolsó márciusi hétvégén

2026. Március 27. 09:00, péntek | Belföld

Másodfokú riasztást adtak ki viharos széllökések veszélye miatt egyes dunántúli járásokra

Viharos széllökések veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki néhány nyugat-dunántúli járásra a HungaroMet Nonprofit Zrt. csütörtök késő délután.

2026. Március 27. 07:26, péntek | Belföld

Orbán Viktor szerint ukrán manipulációkkal akarják befolyásolni a magyar választás eredményét

Nem fogadjuk el, hogy ukrán manipulációkkal akarják befolyásolni a magyar választás eredményét - mondta a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön Törökszentmiklóson, a kormánypártok választási nagygyűlésén.

2026. Március 26. 12:00, csütörtök | Belföld

Karácsony Gergely: nemzetközi városfejlesztési díjat kapott Budapest

Budapest a világ egyik legrangosabb városfejlesztési elismerésének, a Lee Kuan Yew World City Prize 2026 díjazottjai közé került - közölte a főpolgármester szerdán a Facebook-oldalán.