Hírek
2020. Szeptember 23. 07:05, szerda |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: mti
Magyarország is csatlakozott az uniós orvostechnikai felszereléseket elraktározó országokhoz
Magyarország, Dánia, Görögország és Svédország is csatlakozott azon uniós tagországok csoportjához, amelyek elraktározzák a természeti katasztrófák kezelésére szolgáló,
valamint az életmentő orvostechnikai felszerelések tartalékait - közölte az Európai Bizottság kedden.
Ezt követően hat uniós tagállam - a felsoroltak mellett Németország és Románia - tárolja majd az egészségügyi vészhelyzetek esetén felhasználható közös európai életmentő, védő- és egyéb létfontosságú felszerelések készleteit. A készletek egyebek mellett maszkokat, védőköpenyeket, kesztyűket, valamint lélegeztetőgépeket is tartalmaznak.
Az illetékes uniós koordinációs központ a segítséget kérő országok igényei alapján irányítja a felszerelések elosztását annak biztosítására, hogy az eszközök mihamarabb oda kerülhessenek, ahol azokra a legnagyobb szükség van - közölte az uniós bizottság.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 12. 15:00, kedd | Belföld
Alekszej Lihacsov: a Roszatom minden Paks II-re vonatkozó kérdésre választ tud adni Budapestnek
A Roszatom minden, a Paks II projektet illető kérdésre választ tud adni az új magyar vezetésnek - jelentette Alekszej Lihacsov, az orosz állami atomenergetikai vállalatvezetője újságíróknak hétfőn Moszkvában.
2026. Május 12. 14:00, kedd | Belföld
Kapitány István: Magyarország nem válik le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés
Magyarország nem válik le az orosz energiáról, hanem diverzifikálja a beszerzési forrásait, és megmarad a rezsicsökkentés a lakosságnak -
2026. Május 12. 10:00, kedd | Belföld
Azbesztszennyezés - Megkezdődött az azbeszttel szennyeződött utcák bitumenes zárása Szombathely oladi városrészében
Megkezdődött Szombathelyen, az Oladi-platón az azbeszttel szennyezett utcák bitumenes zárása, egyelőre a Síp utca, a Gyömbér utca és a Sáfrány utca közötti szakaszon - közölte a város polgármestere a Facebook-oldalán hétfőn.
