Hírek
2021. December 09. 09:43, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Madárinfluenza miatt felszámolnak egy pecsenyekacsa-állományt

Madárinfluenza miatt a szakemberek 42 ezer darabos pecsenyekacsa-állományt számolnak fel a Hajdú-Bihar megyei Balmazújvárosban - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) a honlapján szerdán.
A közlemény szerint a balmazújvárosi baromfiállományban a szokásosnál több kacsa hullott el, ez alapján következtettek a telep dolgozói a madárinfluenza megjelenésére. A gyanút a Nébih laboratóriumi vizsgálatai is megerősítették, az állatok pusztulását a vírus H5N1 altípusa okozta.
Az állomány felszámolása haladéktalanul megkezdődött, a radikális intézkedés szükséges a betegség tovább terjedésének megakadályozásához, és ezzel a gazdasági kár mérsékléséhez - írták.
A Hajdú-Bihar megyei kitörés a járványhelyzet súlyosságának újabb bizonyítéka, amely miatt a Nébih ismételten felhívja a baromfitartók figyelmét, hogy fokozottan ügyeljenek állataik biztonságára, és szigorúan tartsák be a járványvédelmi előírásokat. Különösen fontos a házi szárnyasok zárt tartására vonatkozó kötelezettség, az alapvető járványvédelmi ajánlások fokozott betartása - olvasható a hivatal közleményében.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 15. 08:32, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter: a Von der Leyen és Zelenszkij páros nagyon komoly károkozásra készül
2025. Június 15. 08:31, vasárnap | Belföld
Gyopáros Alpár: megjelent a falusi templomok felújítását biztosító kormányhatározat
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MKIF: Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen
Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-vel.
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MÁV: először ment utasokkal óránként 160 kilométerrel vonat Budapest és Székesfehérvár között
Budapest és Székesfehérvár között első alkalommal ment utasokkal óránként 160 kilométeres sebességgel vonat pénteken - jelentette be Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon.