Hírek
2017. Május 11. 10:39, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Lopott árammal termesztettek kábítószert Veresegyházon
Vádat emeltek négy veresegyházi férfi ellen, akik marihuánaültetvényeket működtettek lopott árammal - közölte a Pest Megyei Főügyészség csütörtökön az MTI-vel.
Szabó Ferenc főügyész közleménye szerint a négy vádlott még 2014-ben határozta el, hogy nagy tételben kannabiszt termeszt és a növényből készített kábítószert értékesíti. Veresegyházon ezért két családi házat vásároltak, amelyeket teljesen a termesztésre alakítottak át. A feladatokat megosztották egymás között; egyikük irányítóként intézte a kábítószer értékesítését és ő osztotta ki a munkáért járó pénzt a társainak.
A rendőrök 2016 februárjában házkutatást tartottak mindkét családi házban, ahol kétezer tő kannabiszt találtak és foglaltak le. A termesztéshez szükséges áramot a vádlottak illegálisan, méretlenül vételezték, így az áramszolgáltatónak 2,5 millió forint kárt okoztak.
A Pest Megyei Főügyészség jelentős mennyiségre elkövetett kábítószer-kereskedelem és lopás bűntettével vádolta meg a férfiakat, akik előzetes letartóztatásban várják a tárgyalást - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 30. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban
Alapvetően működik a vasúti közlekedés, és a buszközlekedés az országban, ugyanakkor zavarok, problémák ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett, ilyen melegrekordok mellett sajnos vannak
2026. Június 30. 12:00, kedd | Belföld
Hankó Balázs: én és munkatársaim jóhiszeműen jártunk el a kulturális támogatások ügyében
Hankó Balázs fideszes képviselő, volt kulturális és innovációs miniszter szerint ő és munkatársai jóhiszeműen jártak el a kulturális támogatások ügyében. A politikus ezt hétfőn közölte az MTI-vel.
2026. Június 30. 11:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban
2026. Június 30. 09:00, kedd | Belföld
Aranykonvoj - Fidesz: a Hajdu János elleni eljárás a tiszás politikai leszámolás része
A Fidesz a Terrorelhárítási Központ (TEK) korábbi elnöke, Hajdu János elleni eljárást \"a tiszás politikai leszámolás részének\" tartja.
