Városlista
2026. június 30, kedd - Pál

Hírek

2013. Július 30. 10:44, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Leszakadt távvezeték okozott tüzet Zalában

Leszakadt távvezeték okozott tüzet Zalában

Egy letört faág miatt leszakadt távvezeték okozott tüzet a hétfő esti viharos szél idején Zalában - közölte honlapján kedden a Zala Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság.

A letört faág Beleznán szakított el egy 20 kilowattos távvezetéket, ami miatt meggyulladt a száraz aljnövényzet. A tüzet a nagykanizsai hivatásos tűzoltók vízsugárral oltották el.
Zalában a hétfő este feltámadt viharos szél miatt nagyobb károk nem keletkeztek, de Zalaegerszegen és Keszthelyen két-két helyszínen, továbbá Söjtörön, Hévízen és Szilvágyon is forgalmi akadályt jelentő kidőlt, derékba tört fák vagy leszakadt faágak miatt riasztották a tűzoltókat.

Címkék: szél, tűz, vezeték, vihar

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 30. 14:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban

Alapvetően működik a vasúti közlekedés, és a buszközlekedés az országban, ugyanakkor zavarok, problémák ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett, ilyen melegrekordok mellett sajnos vannak

2026. Június 30. 12:00, kedd | Belföld

Hankó Balázs: én és munkatársaim jóhiszeműen jártunk el a kulturális támogatások ügyében

Hankó Balázs fideszes képviselő, volt kulturális és innovációs miniszter szerint ő és munkatársai jóhiszeműen jártak el a kulturális támogatások ügyében. A politikus ezt hétfőn közölte az MTI-vel.

2026. Június 30. 09:00, kedd | Belföld

Aranykonvoj - Fidesz: a Hajdu János elleni eljárás a tiszás politikai leszámolás része

A Fidesz a Terrorelhárítási Központ (TEK) korábbi elnöke, Hajdu János elleni eljárást \"a tiszás politikai leszámolás részének\" tartja.