Városlista
2026. március 28, szombat - Gedeon, Johanna

Hírek

2019. Március 07. 11:31, csütörtök | Belföld
Forrás: mti/fotó:MTI/Mészáros János

Koós János temetése március 20-án lesz a Farkasréti temetőben

Koós János temetése március 20-án lesz a Farkasréti temetőben

Koós János temetése március 20-án, szerdán lesz a Farkasréti temetőben - tudatta a család az MTI-vel.

A szertartásra érkezők a Makovecz terem előtti ravatalnál 13.30 és 14.30 között róhatják le kegyeletüket, a család kérésére egy szál virággal - olvasható a közleményben, amelyet Koós Réka menedzsere, Csábi Zsolt juttatott el az MTI-hez.

A táncdalénekes-parodista-színész vasárnap hunyt el 81 évesen, rövid betegség után. Végső nyughelye a művészparcellában lesz.

Koós János 1937. november 21-én a romániai Gyergyószárhegyen született Kupsa János néven. A Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola után a Zeneművészeti Főiskolán oboaszakon végzett. Az Országos Pénzügyőr Zenekar tagja volt 1957 és 1960 között, majd ezután indult táncdalénekesi karrierje.

Táncdalfesztiválokon nagy közönség- és szakmai sikert aratott - három fesztivált megnyert -, legemlékezetesebb dala talán a Kislány a zongoránál. Énekesi karrierjével párhuzamos volt színészi pályafutása is, 1966 és 1970 között három filmben is szerepelt.

A Mikroszkóp Színpad tagjaként színész és parodista volt 1982-től 1985-ig. Pályája ott és akkor kapcsolódott össze Hofi Gézáéval, akivel énekes-parodista duót alakítva számos sikeres színpadi és televíziós produkciót készítettek. Később a karmesterséggel is megpróbálkozott: szimfonikus zenekart vezényelt a Zeneakadémián is, 1999-től pedig televíziós szórakoztató műsorokat vezetett.

Címkék: koós jános, temetés

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 27. 11:00, péntek | Belföld

Változékony idő várható az utolsó márciusi hétvégén

2026. Március 27. 09:00, péntek | Belföld

Másodfokú riasztást adtak ki viharos széllökések veszélye miatt egyes dunántúli járásokra

Viharos széllökések veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki néhány nyugat-dunántúli járásra a HungaroMet Nonprofit Zrt. csütörtök késő délután.

2026. Március 27. 07:26, péntek | Belföld

Orbán Viktor szerint ukrán manipulációkkal akarják befolyásolni a magyar választás eredményét

Nem fogadjuk el, hogy ukrán manipulációkkal akarják befolyásolni a magyar választás eredményét - mondta a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön Törökszentmiklóson, a kormánypártok választási nagygyűlésén.

2026. Március 26. 12:00, csütörtök | Belföld

Karácsony Gergely: nemzetközi városfejlesztési díjat kapott Budapest

Budapest a világ egyik legrangosabb városfejlesztési elismerésének, a Lee Kuan Yew World City Prize 2026 díjazottjai közé került - közölte a főpolgármester szerdán a Facebook-oldalán.