Városlista
2025. április 12, szombat - Gyula

Hírek

2011. Június 30. 14:13, csütörtök | Külföld
Forrás: OrientPress

Jön a szigor Portugáliában is

Jön a szigor Portugáliában is

Rendkívül szigorú intézkedéseket előrevetítő kormányprogramról kezd ma vitát a portugál parlament. A Pedro Passos Coelho vezette jobbközép–konzervatív koalíció nagy ívű privatizációs programot, komoly takarékoskodást és extra ad

 

A bevételek növelése érdekében el kívánják adni a nemzeti légitársaság, a TAP 100 százalékát, de az állami vízműveket, valamint a közszolgálati televízió, az RTP egyik csatornáját is piacra dobják. Magánkézbe kerülhetnek egyes vasútvonalak, miközben leállítják a Lisszabont és Madridot összekötő gyorsvasút építését és az új lisszaboni repülőtér is süllyesztőbe kerülhet egy időre. Többet kell majd fizetni az egyes állami szolgáltatásokért is, így például az egészségügyben vagy a közösségi közlekedésben magasabb díjakkal kell számolniuk a Portugáloknak. A kormány az adóbevételek jelentős növekedésével számol. Ennek érdekében egyrészt a normál, 23 százalékos áfakulccsal fognak adózni a jelenlegi kedvezményes körbe tartozó termékek, ugyanakkor megnövekedhet a vagyonadó. Passos Coelho a munkanap-áthelyezések gyakorlatát is visszaszorítaná, mondván, hogy a többnapos ünnepek túl nagy kiesést jelentenek a termelésben.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: portugália

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 12. 07:46, szombat | Külföld

Hszi Csin-ping: a vámháborúnak nincs győztese

2025. Április 12. 07:43, szombat | Külföld

Fehér Ház: Donald Trump különmegbízottja közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyinnal a tűzszünet előmozdítása érdekében

Az amerikai elnöki különmegbízott Oroszországban közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyin elnökkel az ukrajnai tűzszünet előmozdítása érdekében – közölte a Fehér Ház szóvivője pénteken.

2025. Április 10. 07:07, csütörtök | Külföld

Donald Trump 90 napra felfüggesztette a vámokat, Kínát kivéve

Donald Trump 90 napos szünetet rendelt el az amerikai vámok alkalmazása terén, egyben azonnali hatállyal megemelte a Kínára vonatkozó vámtételt 125 százalékra.

2025. Április 08. 07:54, kedd | Külföld

Londoni elemzők: recessziós kockázatot jelentenek a vámok az amerikai gazdaságban

Londoni pénzügyi elemzők szerint recessziós kockázatot jelentenek az amerikai gazdaságban a meredeken megemelt importvámok hazai inflációs és fogyasztási hatásai.