Hírek
2015. Július 01. 07:10, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Jelentősen fehéredett a kereskedelem az online pénztárgépeknek köszönhetően
Jelentősen fehéredett a kiskereskedelem az online pénztárgépek tavalyi bevezetésének köszönhetően, azóta az áfabevételek több mint 200 milliárd forinttal nőttek.
Mondta Vámos György, az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) főtitkára kedden az M1 aktuális csatorna esti Híradójában.
Pankucsi Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) adóügyekért felelős helyettes államtitkára a hírműsorban azt is megjegyezte, hogy az adóbevételek bővülése mellett csökkennek az áfavisszaélések, kevesebb áfát igényelnek vissza jogtalanul.
A feketegazdaság visszaszorulása az idei adatokban is tükröződik, az év első öt hónapjában a költségvetés áfabevételei 85 milliárd forinttal haladták meg az egy évvel korábbit. Az online pénztárgépek használatát a tervek szerint az idén a szolgáltató szektorra is kiterjesztik.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 25. 10:23, csütörtök | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf köszönetet mondott a magyar katonáknak
Karácsonyi üzenetében mondott köszönetet szerdán a magyar katonáknak Szalay-Bobrovniczky Kristóf.
2025. December 25. 10:22, csütörtök | Belföld
Orbán karácsonyi interjúja: Brüsszel háborút, Magyarország békét akar
Ma Európában újra két tábor van: a háborús párt és a békepárt. Jelenleg a háborúpárti erők vannak fölényben. Brüsszel háborút, Magyarország békét akar - mondta a miniszterelnök a Mediaworksnek adott karácsonyi interjúban.
2025. December 24. 10:29, szerda | Belföld
Meteorológia: síkvidéken kicsi az esély a fehér karácsonyra
Síkvidéken kicsi az esély a megmaradó hóra szenteste, de a nyugati, délnyugati tájakon lehet vékony, olvadó hóréteg, míg a dunántúli hegyekben akár vastagabb hótakaró is kialakulhat.
2025. December 24. 10:28, szerda | Belföld
Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást!
A békesség, amit Jézus születése hoz Isten és ember között, békét kell hozzon ember és ember között is
