Városlista
2025. november 9, vasárnap - Tivadar

Hírek

2011. Augusztus 18. 14:25, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress

Iskolabezárások és átszervezések szeptembertől

Iskolabezárások és átszervezések szeptembertől

Országszerte mintegy húsz településen szerveznek át vagy zárnak be iskolákat a demográfiai helyzet és a szűkös források miatt - tudta meg a Magyar Hírlap.

Többek között augusztus elsejével megszűnt a kaposvári Toldi Lakótelepi Általános Iskola és Gimnázium, amely beolvadt a település más iskoláiba.

A diákok számára kevéssé lesz érezhető a változás, de a pedagógusok helyzete bizonytalan. „Helyileg továbbra is ugyanoda járnak majd a tanulók, és egyelőre maradnak a tanáraik is, de 2012-től újabb zsugorodás várható” – mondta a lapnak Héra Zoltán igazgató. Tájékoztatása szerint az osztályok száma is csökkenni fog, a jelenlegi kettőről egyre.

A fővárosban a VII. kerületi Janikovszky Éva Általános Iskola és Gimnázium bezárására került sor, amelynek diákjait szeptembertől a Baross Gábor Általános Iskolába irányítják. A kerület tájékoztatása szerint a nehéz anyagi helyzet és a gyereklétszám csökkenése indokolta a lépést, de a tanulókat az új iskolában is a saját pedagógusaik fogják oktatni, külön épületszárnyban. Hozzátették, az átszervezéssel felszabaduló forrásokat később fejlesztésekre fordítják.

A Magyar Hírlap értesülései szerint országszerte mintegy húsz településen várható szeptembertől iskolabezárás vagy átszervezés, például Nyíregyházán, Szentesen, Dunaújvárosban, Debrecenben és Nagykanizsán.

Az oktatási tárca pályázata segítségével ugyanakkor négy korábban megszüntetett kisiskola nyithatja ki újra a kapuit: Érpatak, Lipót, Pecöl és Siklósnagyfalu e célra 101 millió forint támogatást kapott.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: iskola

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 08. 08:38, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a rezsicsökkentést sikerült megvédeni, Magyarország teljes szankciómentességet kap

A rezsicsökkentést sikerült megvédeni, a Török Áramlat és a Barátság vezeték esetében Magyarország teljes mentességet kap az orosz energiahordozókra kivetett amerikai szankciók alól

2025. November 08. 08:35, szombat | Belföld

Orbán Viktor: új fejezetet nyitunk a magyar-amerikai kapcsolatokban

Azért vagyunk itt, hogy új fejezetet nyissuk a magyar-amerikai kapcsolatokban - mondta Orbán Viktor miniszterelnök pénteken Washingtonban, amikor Donald Trump amerikai elnök fogadta a Fehér Házban.

2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld

Szijjártó Péter és Marco Rubio kormányközi nukleáris megállapodást írnak alá

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kormányközi nukleáris energetikai együttműködési megállapodást ír alá amerikai kollégájával, Marco Rubióval - közölte a tárcavezető pénteken Washingtonban.

2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld

Orbán Viktor: mi győzelemre játszunk