Hírek
2022. Március 24. 08:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Idén eddig 5600 szabadtéri tűz volt az országban
Idén eddig 5600 szabadtéri tűz volt az országban, mintegy tizenegyezer-ötszáz hektárnyi terület égett le; nyolc ember megsérült, egy pedig meghalt a tüzekben
- közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szerdán az MTI-vel.
Tűzgyújtási tilalom van érvényben március 10-e óta az egész országban, hétfőn pedig a belügyminiszter közleményében tartósan vízhiányos időszakot állapított meg - hívta fel a figyelmet a katasztrófavédelem.
Kiemelték: a csapadékmentes telet követő száraz tavasz kedvez a szabadtéri tüzek kialakulásának.
Mint írták, ebben az időszakban tilos tüzet gyújtani az erdőkben, fásításokban és ezek kétszáz méteres körzetében, még a kijelölt tűzrakóhelyeken is. Kerten belül zöldhulladékot csak abban az esetben lehet égetni, amennyiben azt az önkormányzat rendeletben engedélyezi. Kerten belül csak az önkormányzati rendeletben meghatározott időszakban szabad égetni. A tüzet soha nem szabad felügyelet nélkül hagyni - hangsúlyozták.
A katasztrófavédelem szerint figyelni kell arra is, hogy égetés esetében mindig legyen a közelben oltóvíz és egy szerszám, amellyel a tűz kordában tartható. Ha feltámad a szél, az égetést abba kell hagyni. Ha az önkormányzatnak nincs a kerti zöldhulladék-égetést szabályozó rendelete, tilos a kertben száraz növényeket égetni. Kommunális hulladékot égetni sehol sem szabad. Tarlót és nádast égetni az egész országban tilos. A tűzgyújtási tilalom nem vonatkozik a kerti szalonnasütésre, grillezésre, bográcsozásra. Ne dobjanak el az égő cigarettacsikket, és ha valaki tüzet észlel, hívja a 112-es segélyhívó számot - áll a katasztrófavédelem közleményében.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 08. 08:38, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a rezsicsökkentést sikerült megvédeni, Magyarország teljes szankciómentességet kap
A rezsicsökkentést sikerült megvédeni, a Török Áramlat és a Barátság vezeték esetében Magyarország teljes mentességet kap az orosz energiahordozókra kivetett amerikai szankciók alól
2025. November 08. 08:35, szombat | Belföld
Orbán Viktor: új fejezetet nyitunk a magyar-amerikai kapcsolatokban
Azért vagyunk itt, hogy új fejezetet nyissuk a magyar-amerikai kapcsolatokban - mondta Orbán Viktor miniszterelnök pénteken Washingtonban, amikor Donald Trump amerikai elnök fogadta a Fehér Házban.
2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld
Szijjártó Péter és Marco Rubio kormányközi nukleáris megállapodást írnak alá
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kormányközi nukleáris energetikai együttműködési megállapodást ír alá amerikai kollégájával, Marco Rubióval - közölte a tárcavezető pénteken Washingtonban.
