Városlista
2026. március 27, péntek - Hajnalka, Lídia, Auguszta

Hírek

2016. November 02. 07:47, szerda | Belföld
Forrás: mti

Huszonöt kérdésre kell válaszolnia a kormánynak

Huszonöt kérdésre kell válaszolnia a kormánynak

A parlament honlapján elérhető információk alapján a kormánynak összesen huszonöt kérdésre kell válaszolnia az Országgyűlés mai ülésnapján.

Az előző héten kezdődött kéthetes ülés délelőtt 11 órakor, napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, majd kérdések és azonnali kérdések hangozhatnak el.

A kérdések órájában a kormánypárti padsorokból hárman fordulnak a kabinethez, a fideszes Dunai Mónika a bölcsődei dolgozók nagyobb megbecsüléséről beszél majd az emberi erőforrások miniszterének, míg a KDNP-s Firtl Mátyás a katonáknak járó újabb illetményemelésről kérdezi a honvédelmi minisztert.

Ellenzéki oldalról a Jobbik teszi fel a legtöbb kérdést, a pártból összesen kilencen várnak válaszokat a kormánytól: Dúró Dóra például azt kérdezi majd az emberi erőforrások miniszterétől, hogy a kabinet mikor rendezi a színházi dolgozók bérét.

A hét szocialista kérdező közül Korózs Lajos szintén az emberi erőforrások miniszterénél érdeklődik azután, hogy a kormány "meddig nézi tétlenül a lakhatási válságot", a hat LMP-s kérdés egyikében pedig Schmuck Erzsébet arra vár reagálást a földművelésügyi minisztertől, hogy a kabinet mikor kezd érdemben foglalkozni az azbesztproblémával.

A parlament ülése a napirend utáni felszólalásokkal ér véget.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 27. 11:00, péntek | Belföld

Változékony idő várható az utolsó márciusi hétvégén

2026. Március 27. 09:00, péntek | Belföld

Másodfokú riasztást adtak ki viharos széllökések veszélye miatt egyes dunántúli járásokra

Viharos széllökések veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki néhány nyugat-dunántúli járásra a HungaroMet Nonprofit Zrt. csütörtök késő délután.

2026. Március 27. 07:26, péntek | Belföld

Orbán Viktor szerint ukrán manipulációkkal akarják befolyásolni a magyar választás eredményét

Nem fogadjuk el, hogy ukrán manipulációkkal akarják befolyásolni a magyar választás eredményét - mondta a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön Törökszentmiklóson, a kormánypártok választási nagygyűlésén.

2026. Március 26. 12:00, csütörtök | Belföld

Karácsony Gergely: nemzetközi városfejlesztési díjat kapott Budapest

Budapest a világ egyik legrangosabb városfejlesztési elismerésének, a Lee Kuan Yew World City Prize 2026 díjazottjai közé került - közölte a főpolgármester szerdán a Facebook-oldalán.