Városlista
2025. augusztus 4, hétfő - Domonkos

Hírek

2012. Február 07. 13:52, kedd | Belföld
Forrás: mno.hu/MTI

Húszezer euró is jár a tehetség mellé

Húszezer euró is jár a tehetség mellé

Kelemen Barnabás hegedűművész, Csonka Szabolcs fizikus, Tóth Judit biokémikus és Tóth Gergely történész vehette át kedden a Magyar Tudományos Akadémián az idén tizedik alkalommal odaítélt Talentum Akadémiai Díjat.

Az elismerést Kenyeres Sándor alapította 2002-ben magánvagyonából kiemelkedő tehetségek támogatására. Az egyenként húszezer euróval járó díjat a mostani kitüntetettekkel együtt eddig 35 fiatal tudós és művész kapta meg.

Szász Domokos, az MTA alelnöke az elismerés jelentőségét méltatva rámutatott: Magyarországon csupán egyedi példák vannak arra, hogy magánszemélyek díjat alapítanak. „Ezek nagyon pozitív példák, mindnyájunknak tenni kell azért, hogy ne egyedi esetek legyenek a tehetségek, kiemelkedő teljesítmények magánszemélyek általi elismerése” – fogalmazott.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 04. 07:54, hétfő | Belföld

Zömében napos és egyre melegebb idő várható a héten

A hét elején még több helyen lehet felhős az idő, később aztán napos és egyre melegebb időre számíthatunk - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

2025. Augusztus 04. 07:53, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország legnagyobb autógyárát hozza létre a Mercedes

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a 40. Forma-1-es Magyar Nagydíj helyszínén bejelentette: Magyarország legnagyobb autógyárát hozza létre a Mercedes.

2025. Augusztus 03. 08:56, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: nem vállalom azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért

Azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért, nem szeretném vállalni, és nem is fogom – jelentette ki a miniszterelnök szombaton Esztergomban az MCC Feszten.

2025. Augusztus 03. 08:55, vasárnap | Belföld

Duna House: az Otthon Start program megmozgatja az ingatlan- és hitelpiacot is

A nyári hónapokra jellemző, visszafogottabb aktivitással telt a július a hazai ingatlanpiacon, az Otthon Start program hatása viszont gyorsan meglátszott az érdeklődések növekedésében - közölte a Duna House pénteken.