Városlista
2025. november 9, vasárnap - Tivadar

Hírek

2020. Június 11. 10:04, csütörtök | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Hetven majom szökött meg egy állatkertből Japánban

Hetven majom szökött meg egy állatkertből Japánban

Hetven majom szökött meg egy állatkertből Japánban csütörtökön.

A helyi sajtó közlése szerint feltételezhető, hogy előző nap valaki lyukat vágott a japán makákók (Macaca fuscata) kifutójának kerítésébe a Csiba prefektúrában lévő Takagojama Parkban.

A rendőrséggel együtt az intézmény reméli, hogy az állatokat a megszokott etetési időben táplálékkal vissza tudják csalogatni és újra elfogni.

A szabadon élő majmok Japánban sok kárt okoznak a mezőgazdaságban. Ráadásul az is aggodalomra adhat okot, hogy a japán makákók más, helyileg nem honos emberszabású faj vadon élő példányaival is párosodhatnak.

Ősszel is szöktek meg makákók a Takagojama Parkból, akkor egy tájfun rongálta meg a kifutójukat.

Címkék: állatkert, japán, majom

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 09. 09:50, vasárnap | Külföld

Ukrajnai háború - Kreml: nem lehet előre jelezni a budapesti csúcs időpontját

Nem lehet előre jelezni a budapesti orosz-amerikai csúcstalálkozó időpontját - jelentette ki Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára pénteken újságíróknak.

2025. November 08. 08:42, szombat | Külföld

Hadrendbe állt Kína első saját tervezésű repülőgép-hordozója

Kína hadrendbe állította első, teljes egészében saját tervezésű és gyártású repülőgép-hordozóját, a Fucsient, amelyet Hszi Csin-ping kínai elnök jelenlétében avattak fel a déli Hajnan szigetén