Városlista
2026. június 30, kedd - Pál

Hírek

2022. Október 30. 06:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Gyopáros: a Magyar falu program jövőre is folytatódik

Gyopáros: a Magyar falu program jövőre is folytatódik

A Magyar falu program a következő évben is folytatódni fog - jelentette ki a modern települések fejlesztéséért felelős kormánybiztos szombaton Győrsövényházon, ahol átadták a program részeként felújított Kossuth Lajos utcát.

Gyopáros Alpár - aki a térség fideszes országgyűlési képviselője is - elmondta, amikor a nyáron a parlament elfogadta a jövő évi központi költségvetésről szóló törvényt, akkor "határozottan döntött úgy, hogy még ha szűkösebb forrástömeggel is, de folytatni fogja a Magyar falu programot a kormány".

Hozzátette: nemcsak akkor kell felelős vezetőnek lenni, amikor a bőség időszaka van, hanem akkor is, amikor a szükség időszaka. Most a szükség időszakát éljük, és lehetséges, hogy ez jó ideig eltart - fogalmazott.

Kiemelte: fontos, hogy a kontinensen minél előbb béke legyen, mert közvetetten a magyar embereket is sújtják a háború és az arra adott jó vagy rossz válaszok következményei.

Gyopáros Alpár közlése szerint a győrsövényházi önkormányzat és civil szervezetek az elmúlt három évben több mint 167 millió forint támogatást nyertek el fejlesztésekre. Egyebek mellett megújult az orvosi rendelő, modern eszközökkel szerelték fel, felújították az óvodát és az udvarát, kommunális eszközt és egy falubuszt is beszereztek - sorolta.

Emlékeztetett, a tóközi település tavaly bekerült a falusi családi otthonteremtési kedvezmény (csok) igénybevételére jogosult települések körébe, ami azért fontos, mert így a községben is arra tudják ösztönözni a fiatalokat, hogy helyben maradjanak.

Hokstok Imre (független), a település polgármestere a Kossuth Lajos utca felújításáról elmondta, hogy a Magyar falu programból 45 millió forint támogatást kapott a település, amelyhez 700 millió forint önerőt tettek. Nemcsak az útburkolat újult meg, hanem a járda is, emellett vízelvezető árok is létesült.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 30. 14:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban

Alapvetően működik a vasúti közlekedés, és a buszközlekedés az országban, ugyanakkor zavarok, problémák ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett, ilyen melegrekordok mellett sajnos vannak

2026. Június 30. 12:00, kedd | Belföld

Hankó Balázs: én és munkatársaim jóhiszeműen jártunk el a kulturális támogatások ügyében

Hankó Balázs fideszes képviselő, volt kulturális és innovációs miniszter szerint ő és munkatársai jóhiszeműen jártak el a kulturális támogatások ügyében. A politikus ezt hétfőn közölte az MTI-vel.

2026. Június 30. 09:00, kedd | Belföld

Aranykonvoj - Fidesz: a Hajdu János elleni eljárás a tiszás politikai leszámolás része

A Fidesz a Terrorelhárítási Központ (TEK) korábbi elnöke, Hajdu János elleni eljárást \"a tiszás politikai leszámolás részének\" tartja.