Hírek
2019. Március 10. 05:02, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Gránátokat találtak a Széchenyi fürdő szomszédságában
Elszállították a Budapest XIV. kerületében, a Széchenyi fürdő közelében talált világháborús gránátokat megsemmisítésre - közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs tisztje szombat délután az MTI-vel.
Markovics Zita elmondta: 17 különböző gyártmányú és típusú második világháborús gránátot találtak, köztük aknavető és kézigránátokat, kilőtt állapotban.
Rendőri felvezetéssel elszállították a gránátokat a honvédségi központi gyűjtőhelyére, ahol megsemmisítik - tette hozzá.
A Budapesti Közlekedési Központ korábban a Facebook-oldalán azt írta, hogy az Állatkerti körutat a Gundel Károly út és a Kós Károly sétány között kellett lezárni a tűzszerészi munkák idejére. A korlátozás érintette a 72-es trolibusz útvonalát, de a járat újra a menetrend szerint közlekedik.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 27. 11:00, péntek | Belföld
Változékony idő várható az utolsó márciusi hétvégén
2026. Március 27. 09:00, péntek | Belföld
Másodfokú riasztást adtak ki viharos széllökések veszélye miatt egyes dunántúli járásokra
Viharos széllökések veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki néhány nyugat-dunántúli járásra a HungaroMet Nonprofit Zrt. csütörtök késő délután.
2026. Március 27. 07:26, péntek | Belföld
Orbán Viktor szerint ukrán manipulációkkal akarják befolyásolni a magyar választás eredményét
Nem fogadjuk el, hogy ukrán manipulációkkal akarják befolyásolni a magyar választás eredményét - mondta a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön Törökszentmiklóson, a kormánypártok választási nagygyűlésén.
2026. Március 26. 12:00, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely: nemzetközi városfejlesztési díjat kapott Budapest
Budapest a világ egyik legrangosabb városfejlesztési elismerésének, a Lee Kuan Yew World City Prize 2026 díjazottjai közé került - közölte a főpolgármester szerdán a Facebook-oldalán.
