Hírek
2021. Január 29. 16:07, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Fogyatékossághoz vezető sérüléseket okozott zárkatársának egy szombathelyi rab
Maradandó fogyatékosságot okozó testi sértés bűntette miatt 3 év 6 hónap fegyházban végrehajtandó szabadságvesztésre ítélte első fokon a Szombathelyi Járásbíróság azt a többszörösen visszaeső vádlottat,
aki 2018. december 21-én a Szombathelyi Országos Büntetés-végrehajtási Intézetben zárkatársát bántalmazta - közölte az MTI-vel a Szombathelyi Törvényszék elnökhelyettese csütörtökön.
Tóth András Imre elmondta: a vádlott és a sértett együtt töltötte jogerős szabadságvesztés büntetését. A sértett "nem vásárolt testápolót a vádlottnak", aki ezért ököllel arcul ütötte őt. A sértett a bántalmazás következtében nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedett, amelyekből később maradandó fogyatékossága keletkezett.
Az ítélet nem jogerős, a vádlott és védője enyhítésért, illetve felmentésért fellebbezett - közölte Tóth András Imre.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 25. 10:23, csütörtök | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf köszönetet mondott a magyar katonáknak
Karácsonyi üzenetében mondott köszönetet szerdán a magyar katonáknak Szalay-Bobrovniczky Kristóf.
2025. December 25. 10:22, csütörtök | Belföld
Orbán karácsonyi interjúja: Brüsszel háborút, Magyarország békét akar
Ma Európában újra két tábor van: a háborús párt és a békepárt. Jelenleg a háborúpárti erők vannak fölényben. Brüsszel háborút, Magyarország békét akar - mondta a miniszterelnök a Mediaworksnek adott karácsonyi interjúban.
2025. December 24. 10:29, szerda | Belföld
Meteorológia: síkvidéken kicsi az esély a fehér karácsonyra
Síkvidéken kicsi az esély a megmaradó hóra szenteste, de a nyugati, délnyugati tájakon lehet vékony, olvadó hóréteg, míg a dunántúli hegyekben akár vastagabb hótakaró is kialakulhat.
2025. December 24. 10:28, szerda | Belföld
Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást!
A békesség, amit Jézus születése hoz Isten és ember között, békét kell hozzon ember és ember között is
