Városlista
2026. február 9, hétfő - Abigél

Hírek

2016. Február 27. 19:08, szombat | Sport
Forrás: mti

FIFA - Gianni Infantino az új elnök

FIFA - Gianni Infantino az új elnök

A svájci Gianni Infantinót választották a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) új elnökének a szervezet pénteki, Zürichben rendezett rendkívüli kongresszusán.

A FIFA honlapja szerint a szavazás második fordulójában az európai szövetség (UEFA) főtitkára 115 voksot kapott. A bahreini Salman Bin Ibrahim al-Kalifa sejkre, az ázsiai szövetség (AFC) elnökére 88-an, Ali bin al-Husszein jordán hercegre, a FIFA végrehajtó bizottságának korábbi tagjára pedig négyen szavaztak. A francia Jérome Champagne, a FIFA korábbi főtitkár-helyettese nem kapott szavazatot.

A második fordulóra azért volt szükség, mert az első körben is győztes Infantino nem kétharmados többséggel nyert. A második fordulóban egyszerű többség, azaz 104 szavazat is elegendő volt a végső sikerhez.

A magyar szövetség szavazatát Vági Márton főtitkár adta le.

Mindkét fordulóban mind a 207 voks érvényes volt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 09. 15:00, hétfő | Sport

Varga Barnabás duplázott a görög élvonalban

A görög labdarúgó-bajnokságban szereplő AEK Athén vasárnapi kezdőcsapatának tagja volt Varga Barnabás, aki a sereghajtó Panszerraikosz elleni idegenbeli mérkőzés 55. és 95. percében is gólt szerzett.

2026. Február 08. 08:31, vasárnap | Sport

Labdarúgó NB I - A Ferencváros nyerte a 246. fővárosi rangadót

A címvédő Ferencváros 3-0-ra legyőzte hazai pályán az Újpestet a labdarúgó Fizz Liga 21. fordulójának szombat esti rangadóján.

2026. Február 07. 09:12, szombat | Sport

Milánó 2026 - Az olasz kultúrát és történelmet bemutató műsorral megkezdődött a téli olimpia

Megkezdődött a XXV. téli olimpia pénteken, a február 22-ig tartó játékokat hivatalosan Sergio Mattarella olasz elnök nyitotta meg a milánói San Siro Stadionban.