Városlista
2026. március 28, szombat - Gedeon, Johanna

Hírek

2023. Február 21. 11:27, kedd | Belföld
Forrás: mti

Férfiaknak szánt étrend-kiegészítőket vont ki a forgalomból a Nébih, mivel gyógyszerhatóanyagot tartalmaztak

Férfiaknak szánt étrend-kiegészítőket vont ki a forgalomból a Nébih, mivel gyógyszerhatóanyagot tartalmaztak

Gyógyszerhatóanyagot tartalmazó, férfiaknak szánt étrend-kiegészítőket vont ki a forgalomból a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih).

Az intézkedés az Anaconda for men, a Kinger és a Titán Power Classic termékek minden tételét érinti minőségmegőrzési időtől függetlenül - közölte a Nébih az MTI-vel kedden.

A közlemény szerint az éves monitoring mintavétel során került a hatóság látóterébe három, férfiaknak szánt étrend-kiegészítő. Az érintett termékekből az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet vizsgálatai gyógyszerhatóanyagot mutattak ki.

Az érintett gyógyszerhatóanyagok a foszfodiészteráz-5 enzimet (PDE-5) gátló hatásuk révén az erectilis dysfunctio (potencia zavar) terápiájában alkalmazott vegyületek. Az ezen hatóanyagot tartalmazó készítmények kiadása Magyarországon orvosi rendelvényhez kötött, míg az étrend-kiegészítők - az uniós és a magyar szabályozás szerint is - élelmiszernek minősülnek és azokban gyógyszerhatóanyagok felhasználása tilos - írták.

A vásárlók számára komoly egészségkárosodási kockázatot jelent a felsorolt, hamisítványnak minősülő termék fogyasztása, melyek megtévesztő csomagolásuk szerint kizárólag növényi hatóanyagot tartalmaznak. A veszély elhárítása érdekében a Nébih minőségmegőrzési időre való tekintet nélkül, azonnali hatállyal elrendelte a termékek forgalomból való kivonását, valamint a fogyasztóktól való visszahívását. A hatóság további intézkedésig megtiltotta a termékek ismételt forgalomba hozatalát is. A termékek adatai elérhetőek a Nébih jogsértés listáján.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 27. 11:00, péntek | Belföld

Változékony idő várható az utolsó márciusi hétvégén

2026. Március 27. 09:00, péntek | Belföld

Másodfokú riasztást adtak ki viharos széllökések veszélye miatt egyes dunántúli járásokra

Viharos széllökések veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki néhány nyugat-dunántúli járásra a HungaroMet Nonprofit Zrt. csütörtök késő délután.

2026. Március 27. 07:26, péntek | Belföld

Orbán Viktor szerint ukrán manipulációkkal akarják befolyásolni a magyar választás eredményét

Nem fogadjuk el, hogy ukrán manipulációkkal akarják befolyásolni a magyar választás eredményét - mondta a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön Törökszentmiklóson, a kormánypártok választási nagygyűlésén.

2026. Március 26. 12:00, csütörtök | Belföld

Karácsony Gergely: nemzetközi városfejlesztési díjat kapott Budapest

Budapest a világ egyik legrangosabb városfejlesztési elismerésének, a Lee Kuan Yew World City Prize 2026 díjazottjai közé került - közölte a főpolgármester szerdán a Facebook-oldalán.