Városlista
2026. március 27, péntek - Hajnalka, Lídia, Auguszta

Hírek

2019. Július 28. 09:31, vasárnap | Belföld
Forrás: mti/Fotó: MTI/Varga György

Fennakadások vannak a vasúti közlekedésben a vihar miatt

Fennakadások vannak a vasúti közlekedésben a vihar miatt

Szombatról vasárnapra virradó éjszaka a viharos időjárás több vonalon is fennakadásokat okozott a vasúti közlekedésben - tudatta vasárnap kora reggel a Mávinform.

Váczi Viktor sajtóügyeletes az MTI-vel közölte: több helyen fák dőltek a vasúti pályára és a felsővezeték is leszakadt.

Vasárnap délelőtt még több vonalon várhatóak korlátozások a személyszállító vonatok közlekedésében.

A Székesfehérvár-Szombathely vonalon várhatóan délig viszik pótlóbuszok az utasokat Veszprém és Ajka között a kidőlt fák eltávolítása és a felsővezeték helyreállítása miatt. A menetidő 30-60 perccel megnő.

A miskolci fővonalon Hort-Csány és Vámosgyörk között felsővezeték-szakadás miatt csak egy vágányon járnak a vonatok, a menetidő 15-20 perccel hosszabb ezen a szakaszon.

A Nagykanizsa-Pécs vonalon egy kidőlt fa miatt áll a forgalom Babócsa és Vízvár között, itt 1-2 órás késésekre kell számítani.
A Budapest-Pécs vonalon Pincehely és Keszőhidegkút-Gyönk állomás között meghibásodott a biztosítóberendezés, 15-20 perccel hosszabb menetidőre kell számítani - tájékoztatott a Mávinform.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 27. 11:00, péntek | Belföld

Változékony idő várható az utolsó márciusi hétvégén

2026. Március 27. 09:00, péntek | Belföld

Másodfokú riasztást adtak ki viharos széllökések veszélye miatt egyes dunántúli járásokra

Viharos széllökések veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki néhány nyugat-dunántúli járásra a HungaroMet Nonprofit Zrt. csütörtök késő délután.

2026. Március 27. 07:26, péntek | Belföld

Orbán Viktor szerint ukrán manipulációkkal akarják befolyásolni a magyar választás eredményét

Nem fogadjuk el, hogy ukrán manipulációkkal akarják befolyásolni a magyar választás eredményét - mondta a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön Törökszentmiklóson, a kormánypártok választási nagygyűlésén.

2026. Március 26. 12:00, csütörtök | Belföld

Karácsony Gergely: nemzetközi városfejlesztési díjat kapott Budapest

Budapest a világ egyik legrangosabb városfejlesztési elismerésének, a Lee Kuan Yew World City Prize 2026 díjazottjai közé került - közölte a főpolgármester szerdán a Facebook-oldalán.