Hírek
2016. Szeptember 27. 10:06, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Felakasztotta ismerőse kutyáját egy nagykanizsai férfi
Állatkínzás miatt emeltek vádat egy murakeresztúri, mentálisan beteg férfi ellen, aki megkínozta és felakasztotta egy ismerőse kutyáját Nagykanizsán - tájékoztatta a Zala Megyei Főügyészség kedden az MTI-t.
A 34 éves büntetlen előéletű férfi a múlt év júniusában Nagykanizsán találkozott fiatalkorú barátjával, s az ő nagymamájának szomszédjától elkérte az ott tartott egyéves puli keverék kutyát, hogy megsétáltassa. A kutyát az Ady utcán pórázon vezetve a férfi agresszívvé vált, többször is megrúgta és bottal ütötte az ebet.
A Sétakertnél a vasúti sínekhez érve úgy döntött, hogy megöli a kutyát, ezért az állatot először a sorompó rúdjára, majd pedig egy drótkerítésre akasztotta fel. Az eb a fojtástól, és mert a férfi még ekkor is verte a botjával, hosszú ideig szenvedett, majd elpusztult.
A férfi ellen - aki mentálisan beteg, és állapota enyhe fokban korlátozta belátási képességében - a Nagykanizsai Járási Ügyészség állatkínzás bűntette miatt emelt vádat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 12. 15:00, kedd | Belföld
Alekszej Lihacsov: a Roszatom minden Paks II-re vonatkozó kérdésre választ tud adni Budapestnek
A Roszatom minden, a Paks II projektet illető kérdésre választ tud adni az új magyar vezetésnek - jelentette Alekszej Lihacsov, az orosz állami atomenergetikai vállalatvezetője újságíróknak hétfőn Moszkvában.
2026. Május 12. 14:00, kedd | Belföld
Kapitány István: Magyarország nem válik le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés
Magyarország nem válik le az orosz energiáról, hanem diverzifikálja a beszerzési forrásait, és megmarad a rezsicsökkentés a lakosságnak -
2026. Május 12. 10:00, kedd | Belföld
Azbesztszennyezés - Megkezdődött az azbeszttel szennyeződött utcák bitumenes zárása Szombathely oladi városrészében
Megkezdődött Szombathelyen, az Oladi-platón az azbeszttel szennyezett utcák bitumenes zárása, egyelőre a Síp utca, a Gyömbér utca és a Sáfrány utca közötti szakaszon - közölte a város polgármestere a Facebook-oldalán hétfőn.
