Hírek
2019. Július 05. 05:00, péntek |
Külföld
Forrás: mti
Fehér port tartalmazó borítékot kaptak német újságírók
Fehér port tartalmazó borítékot kapott két német újságíró Dortmundban, akik a város szélsőjobboldali mozgalmairól írnak rendszeresen - közölte csütörtökön a dortmundi rendőrség.
A hatóság hozzátette: a borítékban található anyag ártalmatlan, valószínűleg sütőpor. A feltételezhető politikai indíték miatt az ügyben a rendőrség jobboldali szélsőségesekkel foglalkozó különleges egysége nyomoz.
Az egyik borítékot az egyik újságíró privát lakcímére küldték, a másikat pedig a Westdeutscher Rundfunk (WDR) nevű regionális műsorszolgáltató dortmundi stúdiójába postázták. A rendőrség elmondása szerint mindkét újságíró már több fenyegetést is kapott az elmúlt években.
"A szabad újságírás demokráciánk egyik fő tartóoszlopa. A demokrácia értékei elleni támadásnak számít, ha valaki fenyegetésekkel akar nyomást gyakorolni, hogy riportokat befolyásoljon vagy megakadályozza a megjelenésüket. Ezt nem fogjuk eltűrni" - húzta alá Alexandra Dorndorf, a dortmundi rendőrség főkapitány-helyettese, nyomatékosítva, hogy mindent megtesznek, hogy fényt derítsenek a bűncselekmény hátterére. "Határozottan lépünk fel a demokrácia ellenfeleivel szemben" - húzta alá Dorndorf.
A WDR tudatta, hogy együttműködik a rendőrséggel, és az újságírók fokozottabb védelmét szolgáló intézkedésekről is egyeztetnek a hatósággal.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 08. 08:42, szombat | Külföld
Hadrendbe állt Kína első saját tervezésű repülőgép-hordozója
Kína hadrendbe állította első, teljes egészében saját tervezésű és gyártású repülőgép-hordozóját, a Fucsient, amelyet Hszi Csin-ping kínai elnök jelenlétében avattak fel a déli Hajnan szigetén
2025. November 05. 07:32, szerda | Külföld
Ukrajnai háború - Volodimir Zelenszkij: Ukrajna nem kap támogatást a magyar miniszterelnöktől
2025. November 05. 07:31, szerda | Külföld
Franciaországban eljárás indult olyan TikTok-tartalmakkal kapcsolatban, amelyek öngyilkosságra késztethetnek kiskorúakat
2025. November 04. 07:46, kedd | Külföld
Ukrajnai háború - Donald Trump továbbra sem tervezi, hogy Tomahawk-rakétákat bocsásson Ukrajna rendelkezésére
Donald Trump továbbra sem tervezi, hogy nagy hatótávolságú Tomahawk-rakétákat bocsásson Ukrajna rendelkezésére.
