Városlista
2025. december 25, csütörtök - KARÁCSONY

Hírek

2024. Április 04. 05:00, csütörtök | Életmód
Forrás: MTI

EY: Európában 2030-ra várható az elektromos járművek piaci áttörése

EY: Európában 2030-ra várható az elektromos járművek piaci áttörése

Európában 2030-ra az elektromos és hibrid járművek eladásának (EV) részesedése várhatóan meghaladja az összes többi típusét és számuk eléri a 75 milliót az EY nemzetközi tanácsadó cég előrejelzése szerint.

Az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményük szerint áttörésről akkor lehet beszélni, amikor az elektromos járművek aránya a teljes járműparkon belül eléri a 10 százalékot.

Kiemelték: míg három éve minden 100 eladott új járműből 4 volt teljesen elektromos (BEV) és plug-in hibrid (PHEV), addig ez az arány tavaly 20-ra emelkedett az EU 27 tagállama, az Egyesült Királyság, Norvégia és Svájc piacain.

Az elektromos buszok és kisteherautók a teljes piac 14, illetve 7 százalékát adják, míg az elektromos teherautók részesedése 1,5 százalék körül volt 2023-ban az előző évi 0,4 százalék után.

A környezetkímélő járművek térnyerésével párhuzamosan bővül a töltőpontok száma - közölték, hozzátéve, hogy számuk Európában tavaly 744 ezerre emelkedett az előző évi 530 ezerről, ezen belül a gyors és ultragyors egyenáramú (DC) töltők száma 100 ezerre (77 százalékkal) nőtt egy év alatt.

Tavaly a töltőpontok több mint háromnegyede (78 százalék) hét országban (Belgium, Franciaország, Németország, Olaszország, Hollandia, Svédország és az Egyesült Királyság) volt.

Címkék: elektromos autó

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 25. 10:27, csütörtök | Életmód

Agrometeorológia: nagy szükség lenne a földeken a hóra és a hidegre

A földeken nagy szükség lenne a hóra és a hidegre, de a december őszi, borongós, enyhe időt hozott és még fagy is csak mutatóban volt - írta a HungaroMet Zrt. szerdai agrometeorológiai elemzésében.

2025. December 25. 10:24, csütörtök | Életmód

Influenza - 46 ezren fordultak orvoshoz a múlt héten tünetekkel

2025. December 24. 10:29, szerda | Életmód

XIV. Leó pápa legalább egynapos tűzszünetet sürgetett az ukrajnai harctéren

Ismételt felhívást intézek az összes jó szándékú emberhez: legalább a Megváltó születése napján tartsanak egy nap békét, a béke napja legyen az egész világon

2025. December 24. 10:20, szerda | Életmód

Így ünnepelnek a Fővárosi Állat- és Növénykert lakói

Az állatoknak is jár az ünneplés.