Városlista
2026. február 9, hétfő - Abigél

Hírek

2016. Augusztus 15. 09:40, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Emelkedett a munkabalesetek száma országszerte

Emelkedett a munkabalesetek száma országszerte

Emelkedett a munkabalesetek száma, az első fél évben 10 276-an váltak baleset miatt három napnál hosszabb időre munkaképtelenné, míg az előző év azonos időszakában 8057-en

- olvasható a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) munkafelügyeleti főosztályának jelentésében, amelyet a tárca honlapján tettek közzé.

Az adatok szerint a halálos kimenetelű munkabalesetek száma is emelkedett: 36 történt a január-júniusi időszakban, tizenhárommal több, mint 2015 első fél évében.

A legtöbb, 1616 baleset Budapesten történt, majd Pest megye következik a sorban 982 és Borsod-Abaúj-Zemplén megye 688 balesettel. A legkevesebb baleset Nógrád és Zala megyében fordult elő, 224, illetve 237 regisztrált eset volt.

Az összes munkabaleset csaknem háromnegyede a 250 munkavállalónál kevesebb alkalmazottat foglalkoztató vállalatoknál fordult elő. A legérintettebb korcsoport a 35-44 éveseké, a 10 276 balesetből 2623 eset köthető ehhez a korosztályhoz.

A vizsgált időszakban a legtöbb baleset - 2127 - a gépiparban történt. A feldolgozóiparban 1760 munkabaleset volt, míg a szállítás, raktározás, posta, távközlés területén dolgozók körében 1219. Az építőiparban 357 munkabaleset történt az első fél évben, azonban ezek közül hat halálos kimenetelű volt.

A felügyeleti szervek az első hat hónapban 42,28 millió forint munkavédelmi és 795 ezer forint eljárási bírságot szabtak ki.

Fotó: MTI illusztráció

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 09. 12:00, hétfő | Belföld

MNB: a bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődött a tartalékok szerepe

A bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődnek a stabilitást erősítő tényezők, így a tartalékok szintje is, amely Magyarországon történelmi csúcson, 56 milliárd euró fölött van

2026. Február 09. 10:00, hétfő | Belföld

NGM: nincs megállapodás az Alibabával Magyarország-pótdíjról - a fogyasztók megtévesztése elfogadhatatlan

Nincs és nem is volt semmilyen megállapodás a magyar állam és az Alibaba között \"Magyarország-pótdíj\" felszámításáról, a fogyasztók félrevezetésére alkalmas gyakorlat pedig elfogadhatatlan

2026. Február 08. 18:00, vasárnap | Belföld

Soltész Miklós: a magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra

A magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra; az együttműködés minden területen jelen van - mondta a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára szombaton Békéscsabán.