Hírek
2015. Május 11. 08:13, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Ellenőrizni fogják, hogy a kereskedők csökkentik-e a sertéshús árát
A Nemzetgazdasági Minisztérium ellenőrizni fogja, hogy megjelenik-e a sertéshús fogyasztói árában a 22 százalékpontos áfacsökkentés jövőre, és ha szükséges, intézkedni fog.
Mondta Pankucsi Zoltán, a minisztérium adózásért és számvitelért felelős helyettes államtitkára az M1 aktuális csatornán hétfőn reggel.
A jövő évi adócsökkentések egyikeként a sertés tőkehús áfája 27 százalékról 5 százalékra csökken, az adóintézkedésnek pedig csak akkor van értelme, ha az így kieső, mintegy 25 milliárd forintos költségvetési bevétel nem a kereskedőknél, hanem a fogyasztóknál marad - hangsúlyozta Pankucsi Zoltán.
Megjegyezte, hogy a minisztériumnak és egyes hatóságoknak megvan a jogosítványa arra, hogy felügyelje a kereskedőket. Ha azt tapasztalják, hogy a költségvetés áfabevétele csökken, ám az áfacsökkentés nem érvényesül a fogyasztói árakban, mert a kereskedők "lenyelik" annak hozadékát, a tárca intézkedni fog. "Megvannak az eszközeink, hogy ezeket a kereskedőket megfelelő módon rávegyük arra, hogy ténylegesen érvényesítsék az árakban az áfacsökkentést" - mondta.
A helyettes államtitkár megerősítette, hogy az szja 1 százalékpontos csökkentése jövőre az első lépés az adókulcs egyszámjegyűvé tételéhez, és 120 milliárd forintos költségvetési bevételkieséssel jár.
A bankadó csökkentéséről pedig azt mondta, nincs nézeteltérés a kormány és az Magyar Nemzeti Bank között a kérdésben. A jegybank jogosan várja el, hogy a bankok a kedvezményért cserébe felpörgessék a hitelezést. Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bankkal (EBRD) kötött megállapodásban vállaltak alapján azonban a kormánynak külön feltétel nélkül kellett csökkentenie a bankadót, de a kérdésben egyetért az MNB-vel - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 27. 11:00, péntek | Belföld
Változékony idő várható az utolsó márciusi hétvégén
2026. Március 27. 09:00, péntek | Belföld
Másodfokú riasztást adtak ki viharos széllökések veszélye miatt egyes dunántúli járásokra
Viharos széllökések veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki néhány nyugat-dunántúli járásra a HungaroMet Nonprofit Zrt. csütörtök késő délután.
2026. Március 27. 07:26, péntek | Belföld
Orbán Viktor szerint ukrán manipulációkkal akarják befolyásolni a magyar választás eredményét
Nem fogadjuk el, hogy ukrán manipulációkkal akarják befolyásolni a magyar választás eredményét - mondta a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön Törökszentmiklóson, a kormánypártok választási nagygyűlésén.
2026. Március 26. 12:00, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely: nemzetközi városfejlesztési díjat kapott Budapest
Budapest a világ egyik legrangosabb városfejlesztési elismerésének, a Lee Kuan Yew World City Prize 2026 díjazottjai közé került - közölte a főpolgármester szerdán a Facebook-oldalán.
