Hírek
2020. Május 08. 14:02, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Életveszélyesen megfenyegetett mentőket és orvosokat Szegeden, letartóztatták
Eljárás indult egy mentők és orvosok megölésével fenyegetőző férfi ellen Szegeden, az ügyészség kezdeményezte a gyanúsított letartóztatását - tájékoztatta a Csongrád Megyei Főügyészség szóvivője pénteken az MTI-t.
Szanka Ferenc közölte, a többszörösen büntetett előéletű férfit közveszéllyel fenyegetés bűntettével gyanúsítják.
A megalapozott gyanú szerint a férfi szerda este telefonált a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság ügyeletére. Közölte, két éve jár már a sürgősségi betegellátó osztályra, mivel évek óta szenved, de háziorvosa sem akar rajta segíteni. Azzal fenyegetőzött, hogy bemegy, megöli az orvosokat, valamint a mentőket, mert egészségügyi problémáján nem segítettek. Azt állította magáról, hogy rendőr, van fegyvere, "szétlövi" az orvosokat, családjukkal együtt. A hívást fogadó ügyeletes próbálta a telefonban nyugtatni a férfit, amikor a vonal hirtelen megszakadt. Másnap hajnalra a rendőrség azonosította a hívót, előállította, őrizetbe vette, és gyanúsítottként hallgatta ki.
Az ügyészség az eljárás meghiúsítása, valamint a bűnismétlés veszélye miatt indítványozta a férfi letartóztatásának elrendelését - tudatta a csoportvezető ügyész.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 09. 10:00, hétfő | Belföld
NGM: nincs megállapodás az Alibabával Magyarország-pótdíjról - a fogyasztók megtévesztése elfogadhatatlan
Nincs és nem is volt semmilyen megállapodás a magyar állam és az Alibaba között \"Magyarország-pótdíj\" felszámításáról, a fogyasztók félrevezetésére alkalmas gyakorlat pedig elfogadhatatlan
2026. Február 09. 07:18, hétfő | Belföld
Változékony, az átlagosnál melegebb idő várható a jövő héten is
2026. Február 08. 18:00, vasárnap | Belföld
Soltész Miklós: a magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra
A magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra; az együttműködés minden területen jelen van - mondta a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára szombaton Békéscsabán.
2026. Február 08. 11:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 6. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
