Hírek
2020. Április 22. 15:06, szerda |
Kék hírek
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Egymilliárd forint adót csalt el egy fővárosi bűnbanda
Vádat emeltek hét ember ellen, aki fiktív számlázással több mint egymilliárd forint adót csalt el – tájékoztatta a Fővárosi Főügyészség szerdán az MTI-t.
Ibolya Tibor főügyész közölte: a vádirat szerint két testvér, egy 44 és egy 42 éves férfi 2011-től különféle elektronikai, műszaki és háztartási gépek magyarországi kereskedelmével foglalkozott amerikai és Seychelles-szigeteki tulajdonosi hátterű cégeken keresztül. Színlelt számlázási láncolatot alakítottak ki, hogy a tevékenységük után keletkező általánosforgalmiadó-fizetési kötelezettséget csökkentsék.
A fiktív számlákat kiállító céghálózat megszervezését a 44 éves férfi irányította, aki több embert is bevont a bűncselekménybe, például a hamis számlák leplezésére is alkalmas számlázóprogramot kifejlesztő informatikust.
A bűnszervezet magyar és szlovák cégeket, Szlovákiában bérelt raktárokat használt, és a költségvetésnek több mint egymilliárd forint vagyoni hátrányt okozott.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal pénzügyi nyomozói 2016 márciusában számolták fel a bűnszervezetet. A főügyészség hét ember ellen emelt vádat a Fővárosi Törvényszéken, letöltendő fegyház- és börtönbüntetés kiszabását indítványozva.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 09. 07:26, hétfő | Kék hírek
Országos razzia kezdődik az utakon
A razzia célja: növelni a közlekedés biztonságát és megelőzni a baleseteket.
2026. Február 04. 14:00, szerda | Kék hírek
Ötmillió forint értékű marihuána
Újabb két feltételezett drogkereskedőt fogtak el a fővárosi nyomozók.
2026. Február 04. 11:00, szerda | Kék hírek
Üres teásdoboz érkezett a márkás cipő helyett
Befejezték a nyomozást azzal a fiatal férfival szemben, aki az elmúlt hónapokban több embert is megkárosított különböző online adásvételi csoportokban elkövetett csalásokkal.
