Városlista
2025. december 25, csütörtök - KARÁCSONY

Hírek

2018. Május 29. 05:01, kedd | Belföld
Forrás: mti

Csoportos garázdaság miatt eljárás indult pécsi futballszurkolók ellen

Csoportos garázdaság miatt eljárás indult pécsi futballszurkolók ellen

Csoportos garázdaság és rongálás gyanúja miatt indult eljárás több pécsi futballszurkoló ellen, akik a vasárnapi PMFC-FC Dabas NB III-as labdarúgó-mérkőzés után megrongálták a stadion egyik falát és egy rendőrautót

- közölte a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság hétfőn a rendőrség honlapján.
Az esetről azt írták: a rendőrségre érkezett bejelentés szerint egy vitatott bírói döntés után a hazai szurkolók petárdákat dobtak a pályára, majd a lelátót elválasztó kapun lévő láncot leszakítva bementek a pályára.

Hozzátették, a helyi biztonsági szolgálat a játékvezetőt és a játékosokat bekísérte az öltözőépületbe, így senki nem sérült meg. A rendőrök a bejelentés után rövid időn belül helyreállították a rendet. A stadionból távozó szurkolók később megrongáltak az épületben egy falat, valamint a stadion előtt egy rendőrautót.

A rendőrök beazonosították a bűncselekmény gyanúsítottjait, és hétfőn előállítottak egy 48 éves és egy 31 éves férfit. Gyanúsítotti kihallgatásuk és a további elkövetők felkutatása folyamatban van - áll a közleményben.

Kitértek arra, hogy külön nyomozócsoportot állt fel az ügy részleteinek mielőbbi tisztázására.

A Pécsi Újság.hu tudósítása szerint a PMFC - a bajnokesélyes az NB III-ban - az utolsó percben, döntetlen állásnál gólt rúgott a Dabasnak. A bíró be is fújta a gólt, majd lesre hivatkozva nem adta meg a találatot - írta a portál. Értékelése szerint a találat győzelmet jelenthetett volna a PMFC-nek, amivel a bajnokság vége előtt bebiztosította volna magának a tabella első helyét, ezzel együtt a feljutást az NB II-be, "azonban egy súlyos és - szándékos vagy nem szándékos - bírói hibának köszönhetően az állás döntetlen maradt".

A Pécsi Újság.hu kitért arra is, hogy a PMFC közvetlen riválisa, a Tiszakécske - ugyancsak vasárnap este - győzött Hódmezővásárhelyen, így egy pont előnnyel a tabella élére ugrott.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 24. 10:29, szerda | Belföld

Meteorológia: síkvidéken kicsi az esély a fehér karácsonyra

Síkvidéken kicsi az esély a megmaradó hóra szenteste, de a nyugati, délnyugati tájakon lehet vékony, olvadó hóréteg, míg a dunántúli hegyekben akár vastagabb hótakaró is kialakulhat.

2025. December 24. 10:28, szerda | Belföld

Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást!

A békesség, amit Jézus születése hoz Isten és ember között, békét kell hozzon ember és ember között is

2025. December 24. 10:24, szerda | Belföld

Steinbach József: el kell csendesedni, hogy meghalljuk Isten és a másik ember szavát

Karácsony az Istenre figyelés ideje, de el kell tudni csendesedni ahhoz, hogy meghalljuk Isten és a másik ember szavát

2025. December 24. 10:22, szerda | Belföld

Új babaáruházlánccal erősít a Mészáros Csoport