Hírek
2022. Május 19. 14:59, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Bakondi: a migráció továbbra is kihívást jelent
A migráció a következő években is biztonsági kihívást fog jelenteni - mondta a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója csütörtök reggel az M1 csatornán.
Bakondi György felidézte, az Európai Határ- és Partvédelmi Ügynökség (Frontex) legfrissebb jelentése szerint a nyugat-balkáni migrációs útvonal az egyik legaktívabb, itt jelentős a növekedés.
Hozzátette, egyre többen várnak Szíriában, Iránban és Törökországban is arra, hogy Európába indulhassanak.
Kijelentette: semmi nem valósult meg azokból a nyugat-európai elképzelésekből, amelyek szerint a migránsokat sikerül majd integrálni. Látható az is, hogy az Európai Unió migrációs politikája is változik, de továbbra is az illegális bevándorlás kezeléséről és nem a megállításáról beszélnek - közölte.
Bakondi György a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában elmondta azt is, hogy az orosz-ukrán háború ellátási gondokat okozhat a Száhel-övezet országaiban, ami újabb migrációs hullámhoz vezethet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 12. 15:00, kedd | Belföld
Alekszej Lihacsov: a Roszatom minden Paks II-re vonatkozó kérdésre választ tud adni Budapestnek
A Roszatom minden, a Paks II projektet illető kérdésre választ tud adni az új magyar vezetésnek - jelentette Alekszej Lihacsov, az orosz állami atomenergetikai vállalatvezetője újságíróknak hétfőn Moszkvában.
2026. Május 12. 14:00, kedd | Belföld
Kapitány István: Magyarország nem válik le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés
Magyarország nem válik le az orosz energiáról, hanem diverzifikálja a beszerzési forrásait, és megmarad a rezsicsökkentés a lakosságnak -
2026. Május 12. 10:00, kedd | Belföld
Azbesztszennyezés - Megkezdődött az azbeszttel szennyeződött utcák bitumenes zárása Szombathely oladi városrészében
Megkezdődött Szombathelyen, az Oladi-platón az azbeszttel szennyezett utcák bitumenes zárása, egyelőre a Síp utca, a Gyömbér utca és a Sáfrány utca közötti szakaszon - közölte a város polgármestere a Facebook-oldalán hétfőn.
