Hírek
2019. December 21. 08:12, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Az ünnepek idején is teljes készenlétben állnak a mentők
A mentők karácsonykor is teljes készenlétben állnak, az ország 255 mentőállomásán ezerötszázan teljesítenek majd szolgálatot - közölte az Országos Mentőszolgálat kommunikációs igazgatója pénteken az MTI-vel.
Győrfi Pál a közleményben azt írta, hogy karácsonykor nő a háztartási balesetek száma, a főzés és a karácsonyfaállítás közben gyakoriak az égési, illetve a vágásos sérülések.
A mentőegységek ilyenkor a fővárosban naponta hatszáz, országszerte több mint kétezer esetben nyújtanak életmentő segítséget - emelte ki.
A mentők emellett a szén-monoxid-mérgezés veszélyére, valamint az út- és látási viszonyoknak megfelelő közlekedés fontosságára is felhívják a figyelmet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 24. 10:29, szerda | Belföld
Meteorológia: síkvidéken kicsi az esély a fehér karácsonyra
Síkvidéken kicsi az esély a megmaradó hóra szenteste, de a nyugati, délnyugati tájakon lehet vékony, olvadó hóréteg, míg a dunántúli hegyekben akár vastagabb hótakaró is kialakulhat.
2025. December 24. 10:28, szerda | Belföld
Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást!
A békesség, amit Jézus születése hoz Isten és ember között, békét kell hozzon ember és ember között is
2025. December 24. 10:24, szerda | Belföld
Steinbach József: el kell csendesedni, hogy meghalljuk Isten és a másik ember szavát
Karácsony az Istenre figyelés ideje, de el kell tudni csendesedni ahhoz, hogy meghalljuk Isten és a másik ember szavát
