Hírek
2017. Június 06. 07:24, kedd |
Belföld
Forrás: mti
A nyugdíjrendszerről tart vitát a Parlament
Az Országgyűlés ma fejezi be aktuális kéthetes ülését. A képviselők az MSZP kezdeményezésére az igazságos és méltányos nyugdíjrendszer kialakításáról tartanak politikai vitát.
Az ülésnap 11 órakor napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, amit kérdések és azonnali kérdések követnek másfél, majd egy órában.
A nyugdíjrendszer jövőjéről szóló politikai vitában a kormányoldalnak és az ellenzéknek összesen több mint öt óra áll majd rendelkezésre. A vitanapot kezdeményező szocialisták egyebek mellett az éves nyugdíjemelés módszerének újragondolását javasolják úgy, hogy az új rendszer figyelembe vegye a tervezett béremelkedést és inflációt is.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 24. 10:29, szerda | Belföld
Meteorológia: síkvidéken kicsi az esély a fehér karácsonyra
Síkvidéken kicsi az esély a megmaradó hóra szenteste, de a nyugati, délnyugati tájakon lehet vékony, olvadó hóréteg, míg a dunántúli hegyekben akár vastagabb hótakaró is kialakulhat.
2025. December 24. 10:28, szerda | Belföld
Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást!
A békesség, amit Jézus születése hoz Isten és ember között, békét kell hozzon ember és ember között is
2025. December 24. 10:24, szerda | Belföld
Steinbach József: el kell csendesedni, hogy meghalljuk Isten és a másik ember szavát
Karácsony az Istenre figyelés ideje, de el kell tudni csendesedni ahhoz, hogy meghalljuk Isten és a másik ember szavát
