Városlista
2025. november 9, vasárnap - Tivadar

Hírek

2016. Április 13. 07:51, szerda | Belföld
Forrás: mti

A népszavazási törvény módosításáról vitáznak ma a képviselők

A népszavazási törvény módosításáról vitáznak ma a képviselők

Az Országgyűlés mai ülésén kezdődhet általános vita a népszavazási törvény módosításáról szóló javaslatról, amely lehetővé tenné a párhuzamos aláírásgyűjtést az azonos témájú kérdésekben.

Az ülésnap reggel 9 órakor kezdődik, a napirenden összesen hat előterjesztés szerepel, a népszavazási törvény változtatására vonatkozó előterjesztés a másodikként kerülhet terítékre.

Trócsányi Lászó igazságügyi miniszter indítványának alapját a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) és a Nemzeti Választási Iroda javaslatai képezik, és a párhuzamos aláírásgyűjtés lehetővé tételével megszüntetné a korai versengést a népszavazás kezdeményezésekor.

A kormány kezdeményezésére általános vita kezdődhet továbbá a fogyasztóvédelmi-, a posta-, a hírközlési- és a hulladéktörvény módosításairól is.

Az Országgyűlés kéthetes ülése hétfőn, a tavaly kialakított munkarendnek megfelelően kérdésekkel és azonnali kérdésekkel ér véget.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 08. 08:38, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a rezsicsökkentést sikerült megvédeni, Magyarország teljes szankciómentességet kap

A rezsicsökkentést sikerült megvédeni, a Török Áramlat és a Barátság vezeték esetében Magyarország teljes mentességet kap az orosz energiahordozókra kivetett amerikai szankciók alól

2025. November 08. 08:35, szombat | Belföld

Orbán Viktor: új fejezetet nyitunk a magyar-amerikai kapcsolatokban

Azért vagyunk itt, hogy új fejezetet nyissuk a magyar-amerikai kapcsolatokban - mondta Orbán Viktor miniszterelnök pénteken Washingtonban, amikor Donald Trump amerikai elnök fogadta a Fehér Házban.

2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld

Szijjártó Péter és Marco Rubio kormányközi nukleáris megállapodást írnak alá

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kormányközi nukleáris energetikai együttműködési megállapodást ír alá amerikai kollégájával, Marco Rubióval - közölte a tárcavezető pénteken Washingtonban.

2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld

Orbán Viktor: mi győzelemre játszunk