Hírek
2025. Március 19. 07:57, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
A kormány szerint a kereskedők elkezdték csökkenti az árakat

A kormány mindent megtesz a családok, idősek anyagi biztonságáért, védelméért, nem engedi meg, hogy a kereskedelmi láncok elvegyék az emberek pénzét, mert extraprofitot szeretnének maguknak
- hangsúlyozta Zsigó Róbert, a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) parlamenti államtitkára kedden a TV2 Mokka című műsorában.
Kiemelte, szeretnék hosszabb távon kordában tartani az élelmiszerárakat, és elérni, hogy a kereskedelmi láncok ne keressenek olyan extraprofitot, amely kifizethetetlen a családoknak.
A profitplafont május 31-éig vezették be, megnézik a tapasztalatokat, és ha kell, továbblépnek - tette hozzá.
Hangsúlyozta, a Gazdasági Versenyhivatalnak, valamint a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóságnak van lehetősége arra, hogy a szabályt szegőkre pénzbírságot szabjon ki. Súlyosabb esetekben, vagy a profitplafonról szóló kormányrendelet ismétlődő megsértése esetén üzletbezárással is számolniuk kell.
Zsigó Róbert kijelentette, nem tűrik, hogy a kereskedelmi láncok kijátsszák a rendeletet.
Hétfőn hatvan üzletet ellenőriztek, a tapasztalatok azt mutatják, hogy elkezdtek csökkenni az élelmiszerárak. Minden nap és minden hol ellenőrizni fogják a rendelet betartását - tette hozzá a KIM államtitkára.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MKIF: Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen
Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-vel.
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MÁV: először ment utasokkal óránként 160 kilométerrel vonat Budapest és Székesfehérvár között
Budapest és Székesfehérvár között első alkalommal ment utasokkal óránként 160 kilométeres sebességgel vonat pénteken - jelentette be Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon.
2025. Június 14. 09:06, szombat | Belföld
Orbán Viktor: Ukrajna a Nyugat nélkül egy napig sem tudna talpon maradni
2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld
Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás
Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.