Hírek
2016. Január 07. 08:03, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
A honvédséget is bevetnék terrorveszély esetén
Terrorveszély esetén is lehetőség lenne a magyar katonák bevetésére, ha a parlament elfogadja a Honvédelmi Minisztérium javaslatát a rendkívüli jogrend alkalmazásához szükséges szabályok megváltoztatásáról
- írja a Magyar Idők csütörtöki számában. A lap úgy tudja, Simicskó István honvédelmi miniszter a jövő keddi, ötpárti egyeztetésen terjeszti elő a tervezetet, amely egy új, hatodik minősített időszak bevezetését szorgalmazza. A javaslat elfogadásához ellenzéki támogatás is szükséges az alaptörvény módosítása miatt - írják.
Az alaptörvény jelenleg veszélyhelyzet, váratlan támadás, megelőző védelmi helyzet, rendkívüli állapot és szükségállapot esetén engedi meg a különleges jogrend bevezetését, ami a honvédség hazai bevetésével, valamint belső mozgósításával járhat.
A lap saját értesülésre hivatkozva arról is beszámol, hogy Simicskó István a jövő héten ismerteti a hadsereg átszervezésével, korszerűsítésével kapcsolatos szervezeti változtatásait. Az átalakítás során egyebek mellett újra önálló haderőnemmé válhat a légierő, valamint Szolnok ezredszintű elit alakulatnak adhat otthon - írják.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 30. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban
Alapvetően működik a vasúti közlekedés, és a buszközlekedés az országban, ugyanakkor zavarok, problémák ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett, ilyen melegrekordok mellett sajnos vannak
2026. Június 30. 12:00, kedd | Belföld
Hankó Balázs: én és munkatársaim jóhiszeműen jártunk el a kulturális támogatások ügyében
Hankó Balázs fideszes képviselő, volt kulturális és innovációs miniszter szerint ő és munkatársai jóhiszeműen jártak el a kulturális támogatások ügyében. A politikus ezt hétfőn közölte az MTI-vel.
2026. Június 30. 11:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban
2026. Június 30. 09:00, kedd | Belföld
Aranykonvoj - Fidesz: a Hajdu János elleni eljárás a tiszás politikai leszámolás része
A Fidesz a Terrorelhárítási Központ (TEK) korábbi elnöke, Hajdu János elleni eljárást \"a tiszás politikai leszámolás részének\" tartja.
