Hírek
2016. Október 13. 14:48, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
A hétvégén kissé melegszik a levegő

A hétvégén kissé melegszik a levegő, néhol 20 Celsius-fokig emelkedik a hőmérséklet, de jellemzően borús lesz az ég és többfelé várható eső
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat által az MTI-hez csütörtökön eljuttatott országos, középtávú előrejelzésből.
Pénteken többnyire erősen felhős lesz az ég, de csapadék nem valószínű. A Kisalföldön, a Bakonyban és az Alpokalján időnként megerősödik a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet a Dunától keletre mínusz 1 és plusz 4, a Dunántúlon plusz 4 és 7 fok között valószínű. Napközben 9-16 fokig emelkedik a hőmérséklet, északkeleten lesz a leghidegebb, a Dél-Dunántúlon a legmelegebb.
Szombaton a déli óráktól helyenként kialakulhat záporeső, késő délutántól a Dunántúlon már szórványosan valószínű zápor, néhol zivatar. A légmozgás élénk, helyenként erős is lehet. A minimumhőmérséklet 3 és 9, a maximumhőmérséklet 14 és 20 fok között várható.
Vasárnap erősen felhős vagy borult időre lehet számítani és sokfelé várható eső, zápor. A leghidegebb órákban 6-11 fok lehet, napközben 11-17 fokig melegszik fel a levegő - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja
Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.
2025. Szeptember 18. 07:45, csütörtök | Belföld
Állami Számvevőszék: intézkedések hiányában a főváros az idei negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat
Intézkedések hiányában a Fővárosi Önkormányzat a 2025. év negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat, amelynek következtében a közfeladatok ellátása is veszélybe kerülhet
2025. Szeptember 18. 07:44, csütörtök | Belföld
Gulyás Gergely: 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány
Szerdai ülésén 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány, ezzel átlagosan a nyugdíjasok számára az idén 51 155 forintot kell kifizetni
2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt
Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta