Városlista
2025. december 25, csütörtök - KARÁCSONY

Hírek

2015. Augusztus 03. 07:04, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

A hét második felében visszatér a kánikula

A hét második felében visszatér a kánikula

A következő napokban még többfelé lehetnek záporok, helyenként zivatarok is, utána viszont újabb kánikulai napok következnek, ismét több helyen 38 Celsius-fok körül alakulnak a napi maximumok.

Derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap az MTI-hez eljuttatott országos középtávú előrejelzéséből.

Hétfőn napközben többórás napsütésre lehet számítani, a déli óráktól viszont ismét többfelé várható zápor, zivatar. Néhol az ország középső harmadában heves zivatar is kialakulhat felhőszakadással, jégesővel. A Nyugat-Dunántúlon és a Tiszántúlon kevésbé valószínű csapadék. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 15-20 fok között, a legmagasabb 27-33 fok között alakul.

Kedden a sok napsütés mellett délután lehet néhol zápor, zivatar. A leghidegebb órákban 14-20 fok várható. Napközben 30-35 fokig melegszik a levegő.

Szerdán is sok napsütés várható. A Dunántúlon lehet helyenként zápor, zivatar. A minimumhőmérséklet 16-21, a maximumhőmérséklet 31-35 fok között alakul.

Csütörtökön és pénteken sok napsütésre van kilátás, csapadék nem lesz. A legalacsonyabb hőmérséklet mindkét nap 17-22 fok között alakul. Csütörtökön napközben 33-37, pénteken 34-38 fokig melegszik a levegő.

Szombaton és vasárnap felhőtlen lesz az ég, száraz idő várható. Helyenként megélénkülhet a szél. A "leghidegebb órákban" szombaton és vasárnap is 18-23 fok között alakul a hőmérséklet. A nappali maximumok szombaton 34-38, vasárnap 33-37 fok között lesznek – olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 24. 10:29, szerda | Belföld

Meteorológia: síkvidéken kicsi az esély a fehér karácsonyra

Síkvidéken kicsi az esély a megmaradó hóra szenteste, de a nyugati, délnyugati tájakon lehet vékony, olvadó hóréteg, míg a dunántúli hegyekben akár vastagabb hótakaró is kialakulhat.

2025. December 24. 10:28, szerda | Belföld

Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást!

A békesség, amit Jézus születése hoz Isten és ember között, békét kell hozzon ember és ember között is

2025. December 24. 10:24, szerda | Belföld

Steinbach József: el kell csendesedni, hogy meghalljuk Isten és a másik ember szavát

Karácsony az Istenre figyelés ideje, de el kell tudni csendesedni ahhoz, hogy meghalljuk Isten és a másik ember szavát

2025. December 24. 10:22, szerda | Belföld

Új babaáruházlánccal erősít a Mészáros Csoport