Hírek
2011. Október 30. 07:17, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrintPress
A fogyasztóvédők is megvizsgálták a csabai kolbászokat
Nem büntettek, csak figyelmeztettek a fogyasztóvédelmi ellenőrök a Csabai Kolbászfesztiválon pénteken. A Békés Megyei Kormányhivatal Fogyasztóvédelmi Felügyelőségének munkatársai az árakat és a mérlegeket ellenőrizték.
A fogyasztóvédők 25 vendéglátó egységet jártak végig a kolbászfesztiválon. Megnézték, hogy feltüntetik e az árakat, ellenőrizték a mérlegeket, és azt is figyelték, hogy a csomagolóanyagot belemérik e az áru súlyába — tudta meg a Békés Megyei Hírlap Szebegyinszkiné Uhrin Máriától, a megyei kormányhivatal fogyasztóvédelmi felügyelőségének vezetőjétől. A rendhagyó fogyasztóvédelmi ellenőrzésen nem büntettek, csak figyelmeztettek.
Elmondták a kereskedőknek, hogy mit tapasztaltak, majd kérték, hogy a hibákat javítsák ki. A későbbiekben ellenőrizni fogják, hogy ezt valóban megtették-e — mondta Szebegyinszkiné Uhrin Mária kiemelve: kisebb hibákat találtak csak, a kereskedők pedig pozitívan fogadták az ellenőrzést, és partnerek voltak abban, hogy orvosolják a hiányosságokat.A fogyasztóvédelmi felügyelőség egyébként pénteken egy a kolbászfesztiválhoz igazított totóval is várta az érdeklődőket, akik felmérhették, vásárlóként tisztában vannak e jogaikkal.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 12. 15:00, kedd | Belföld
Alekszej Lihacsov: a Roszatom minden Paks II-re vonatkozó kérdésre választ tud adni Budapestnek
A Roszatom minden, a Paks II projektet illető kérdésre választ tud adni az új magyar vezetésnek - jelentette Alekszej Lihacsov, az orosz állami atomenergetikai vállalatvezetője újságíróknak hétfőn Moszkvában.
2026. Május 12. 14:00, kedd | Belföld
Kapitány István: Magyarország nem válik le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés
Magyarország nem válik le az orosz energiáról, hanem diverzifikálja a beszerzési forrásait, és megmarad a rezsicsökkentés a lakosságnak -
2026. Május 12. 10:00, kedd | Belföld
Azbesztszennyezés - Megkezdődött az azbeszttel szennyeződött utcák bitumenes zárása Szombathely oladi városrészében
Megkezdődött Szombathelyen, az Oladi-platón az azbeszttel szennyezett utcák bitumenes zárása, egyelőre a Síp utca, a Gyömbér utca és a Sáfrány utca közötti szakaszon - közölte a város polgármestere a Facebook-oldalán hétfőn.
