Városlista
2025. november 9, vasárnap - Tivadar

Hírek

2012. Február 06. 13:55, hétfő | Belföld
Forrás: mno.hu/MTI

A cukorbetegség tehet mindenről?

A cukorbetegség tehet mindenről?

Négyszeresére emelkedik a veleszületett rendellenességek kockázata, ha az állapotos nőnek diabétesze van – idézte brit kutatók megállapítását a BBC hírportálja.

A Diabetologia című szakfolyóiratban közzétett tanulmányhoz több mint 400 ezer terhesség adatait elemezték a Newcastle-i Egyetem munkatársai 1996 és 2008 között.

A vizsgálatban 1677 várandós nő volt már terhessége előtt cukorbeteg, ebben a körben 1000 szülésre vetítve 72 baba jött világra születési hibával (például szívhibával vagy velőcső-záródási rendellenességgel), míg azok között, akiknél nem állapítottak meg előzetesen diabéteszt, ez az arány ezer terhességből 19 rendellenes eset volt.

Mint Ruth Bell kutatásvezető kiemelte, a legtöbb rendellenesség a terhesség negyedik és hatodik hete között alakul ki, ezért a vércukorszint ellenőrzésére különösen nagy hangsúlyt kell fektetniük az érintett nőknek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 08. 08:38, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a rezsicsökkentést sikerült megvédeni, Magyarország teljes szankciómentességet kap

A rezsicsökkentést sikerült megvédeni, a Török Áramlat és a Barátság vezeték esetében Magyarország teljes mentességet kap az orosz energiahordozókra kivetett amerikai szankciók alól

2025. November 08. 08:35, szombat | Belföld

Orbán Viktor: új fejezetet nyitunk a magyar-amerikai kapcsolatokban

Azért vagyunk itt, hogy új fejezetet nyissuk a magyar-amerikai kapcsolatokban - mondta Orbán Viktor miniszterelnök pénteken Washingtonban, amikor Donald Trump amerikai elnök fogadta a Fehér Házban.

2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld

Szijjártó Péter és Marco Rubio kormányközi nukleáris megállapodást írnak alá

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kormányközi nukleáris energetikai együttműködési megállapodást ír alá amerikai kollégájával, Marco Rubióval - közölte a tárcavezető pénteken Washingtonban.

2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld

Orbán Viktor: mi győzelemre játszunk