Hírek
2017. December 14. 15:49, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
54 és fél milliárdra pályázik közvetlen brüsszeli forrásokra hat vidéki várossal
Hat magyarországi város közös konzorciuma több mint 50 milliárd forintos, közvetlen brüsszeli forrásra pályázik energetikai beruházásokhoz - közölte Zalaegerszeg polgármestere csütörtöki sajtótájékoztatóján.
Balaicz Zoltán a városi közgyűlésen tárgyalt napirendeket és döntéseket ismertetve beszélt arról, hogy az Elena-projekt keretében Kaposvár, Tatabánya, Veszprém, Szombathely, Dunaújváros és Zalaegerszeg alkotott konzorciumot, hogy Magyarországról elsőként közvetlenül Brüsszelben pályázzanak európai uniós forrásokra. Összesen 54,5 milliárd forintot kaphat a hat város - ebből legfeljebb 10 milliárd érkezhet Zalaegerszegre -, az elnyerhető összegből napelemtelepeket építhetnek, illetve középületek energetikai felújítására költhetnek.
Zalaegerszeg polgármestere beszélt arról is, hogy a negyedik negyedévre rekord összegűre, 31,656 milliárd forintra emelkedett a város költségvetési főösszege. A kimagasló összeg annak köszönhető, hogy a zalai megyeszékhely sorban nyert el olyan pályázatokat, amelyek támogatási összege már megérkezett a város számlájára, de a kifizetések még nem indultak el.
Ide sorolta az északi ipari parkban lévő inkubátorház bővítésére elnyert 402 millió forintot, a múzeumépítést és zarándokközpont kialakítását célzó Mindszenty-projektre felhasználható 3,5 milliárd forintot, valamint az egykori ZÁÉV munkásszálló 600 milliós modernizálásából állami támogatásként megkapott 360 millió forintot.
Balaicz Zoltán kitért arra, hogy a Zalaegerszeg és Zalaszentiván határán állami beruházásként létesülő logisztikai központ és konténerterminál építése is hamarosan elkezdődhet. Korábban 300 millió forintot kapott a beruházó állami Nipüf Zrt. a tervek és előkészületek költségeire, a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) keretéből pedig 1,1 milliárd forintot nyertek el a beruházásra.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 24. 10:29, szerda | Belföld
Meteorológia: síkvidéken kicsi az esély a fehér karácsonyra
Síkvidéken kicsi az esély a megmaradó hóra szenteste, de a nyugati, délnyugati tájakon lehet vékony, olvadó hóréteg, míg a dunántúli hegyekben akár vastagabb hótakaró is kialakulhat.
2025. December 24. 10:28, szerda | Belföld
Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást!
A békesség, amit Jézus születése hoz Isten és ember között, békét kell hozzon ember és ember között is
2025. December 24. 10:24, szerda | Belföld
Steinbach József: el kell csendesedni, hogy meghalljuk Isten és a másik ember szavát
Karácsony az Istenre figyelés ideje, de el kell tudni csendesedni ahhoz, hogy meghalljuk Isten és a másik ember szavát
