Hírek
2024. Május 03. 13:42, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
46 ezer fát ültettek el eddig az Országfásítási programban

Meghaladja a 46 ezret az Országfásítás programban az elmúlt négy évben elültetett fák száma
- mondta az Agrárminisztérium (AM) Közös Agrárpolitika végrehajtásáért felelős helyettes államtitkára a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Pálházán tartott pénteki faültetésen.
Papp Zsolt György kiemelte, hogy az elmúlt száz évben megduplázódott az országban a fával borított területek nagysága. Hozzátette, azt tűzték ki célul, hogy Magyarország 27 százalékán erdővel és fával borított terület legyen.
A helyettes államtitkár megjegyezte, a faültetési program hozzájárul ahhoz, hogy a családok egészséges környezetben nevelhessék fel gyermeküket.
Papp Zsolt György az MTI kérdésére elmondta, hogy a 2019 óta tartó programra eddig kétmilliárd forintot biztosítottak. Kiemelte, az Országfásítási programban tizenhárom különböző fafajtából választhatnak a pályázó önkormányzatok és civil szervezetek. A kezdeményezés népszerűségét jól mutatja az, hogy már a kiírását követő harmadik napon odaítélik az évi tízezer darab fát a pályázóknak - jelezte, megjegyezve, hogy az országfásításban a fák ültetéséhez szükséges eszközöket is biztosítják.
"A cél az, hogy a mezőgazdasági területek erdősítése mellett a belterületeken lévő intézmények, iskolák, óvodák, önkormányzati vagy civil szervezetek által üzemeltett létesítmények mellé tudjunk biztosítani fásítást" - fogalmazott az államtitkár. Kiemelte, hogy eddig több mint ezerötszáz önkormányzattal működtek együtt.
Hörcsik Richárd, az Abaúj-zempléni térség fideszes országgyűlési képviselője szerint a helyben élők tudják milyen fontos természet és az erdők védelme. Úgy fogalmazott, a fák nemcsak az oxigént hanem a megélhetést is szolgálják a Hegyközben.
Szebeni Endre, Pálháza független polgármestere elmondta, hogy településük már második alkalommal csatlakozott az Országfásítási programhoz.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 11. 07:50, péntek | Belföld
Orbán Viktor: akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből!
Akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből! - írta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön, Facebook-oldalán.
2025. Április 11. 07:49, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: jövő héten kezdik postázni a szavazólapokat Ukrajna EU-csatlakozásáról
Jövő héten kezdik postázni az Ukrajna uniós csatlakozásáról szóló véleménynyilvánító szavazás szavazólapjait - közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.
2025. Április 11. 07:48, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: magyar vállalat építi az Egyiptomot Európával összekötő optikai kábelt
A 4iG magyar telekommunikációs vállalat mintegy 2800 kilométernyi optikai kábellel köti össze Európát és Egyiptomot a tenger alatt, így biztosítva nagysebességű internetkapcsolatot
2025. Április 10. 09:13, csütörtök | Belföld
Magyar módszerrel a kiégés ellen
Téged milyen tényezők mozgatnak munkád során? Szeretnéd, ha a fizetésed mellett egyéb módokon is elismernének? Légy része egy magyar módszer kidolgozásának, és értékes nyereményeket is bezsebelhetsz!