Hírek
2012. Március 21. 07:03, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress
20 ezer forintba is kerülhetnek a bölcsődék
A nagyobb városokat - megyeszékhelyeket, fővárosi kerületeket - számba vevő legfrissebb adatok szerint az önkormányzatok 36,5 százaléka már döntött a gondozási díj bevezetéséről...
27 százaléka nem kíván élni a lehetőséggel, a fennmaradó 36,5 százalékuk pedig még nem határozott. A teljes ellátásért járó összeg havi 20 ezer forint is lehet gyermekenként.
A gyermekvédelmi törvény tavaly év végi módosítása tette lehetővé, hogy az étkezésért fizetendő díjon felül az önkormányzati fenntartású bölcsődékben a gondozásért is külön személyi térítési díjat állapítsanak meg.
A díj nem lehet több, mint a családban az egy főre eső nettó jövedelem 25 százaléka, és térítésmentes marad a gondozás a rászoruló, a három vagy több, illetve a tartósan beteg vagy fogyatékos gyermeket nevelő családoknak - számol be a hirado.hu.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 08. 08:38, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a rezsicsökkentést sikerült megvédeni, Magyarország teljes szankciómentességet kap
A rezsicsökkentést sikerült megvédeni, a Török Áramlat és a Barátság vezeték esetében Magyarország teljes mentességet kap az orosz energiahordozókra kivetett amerikai szankciók alól
2025. November 08. 08:35, szombat | Belföld
Orbán Viktor: új fejezetet nyitunk a magyar-amerikai kapcsolatokban
Azért vagyunk itt, hogy új fejezetet nyissuk a magyar-amerikai kapcsolatokban - mondta Orbán Viktor miniszterelnök pénteken Washingtonban, amikor Donald Trump amerikai elnök fogadta a Fehér Házban.
2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld
Szijjártó Péter és Marco Rubio kormányközi nukleáris megállapodást írnak alá
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kormányközi nukleáris energetikai együttműködési megállapodást ír alá amerikai kollégájával, Marco Rubióval - közölte a tárcavezető pénteken Washingtonban.
